به گزارش افکارنیوز، «موزه بریتانیا» در لندن که عنوان یکی از پنج موزه برتر جهان را یدک می‌کشد در سال ۲۰۱۲ برای ششمین سال متوالی پربازدیدکننده‌ترین مکان گردشی انگلیس را به دست آورد.

موزه بریتانیا در سال ۲۰۱۲ میزبان پنج میلیون و ۹۰۰ هزار بازدیدکننده‌ بود که بیشتر آنها گردشگر بودند، البته تعداد بازدیدکنندگان این موزه در مقایسه با سال ۲۰۱۱ حدود پنج درصد کاهش داشت که کارشناسان علت این امر را مشکلات اقتصادی در انگلیس می‌دانند.

در همین حال، گالری «تیت مدرن» در لندن با افزایش ۹ درصدی بازدیدکننده، میزبان پنج میلیون و ۳۰۰ هزار گردشگر بود که این امر این گالری را در فهرست بربازدید کننده‌ترین مکان‌های انگلیس در رتبه دوم قرار داد.

«موزه بریتانیا» که در سال ۱۷۵۳ تاسیس شده، یکی از عظیم‌ترین و غنی‌ترین موزه‌های جهان است که بیش از ۱۳ میلیون گنجینه و آثار تاریخی از بسیاری از فرهنگ‌ها، اقوام و کشورهای جهان را از دوران پیش از تاریخ تا زمان حال را در خود جای داده است.

بخشهای اصلی موزه بریتانیا عبارتند از بخش ایران و باستان، نقاشی و تصویر، سکه و نشان، آثار باستانی مصر، آسیای غربی، یونان و روم، قرون وسطی و دورههای بعد، هنر اسلامی، آثار باستانی شرقی، آثار پیش از تاریخ و آثار قوم شناختی.