به گزارش افکارنیوز، مهدی عظیمی معاون فعالیت‌های سازمان سینمایی وزارت ارشاد گفت: از چهارشنبه گذشته قیمت بلیت سینماها تعیین شد که از این چهارشنبه بلیت سینماهای مدرن ۶ هزار تومان‌، ممتاز ۵، درجه۱،۴ و درجه۲،۲هزار و ۵۰۰ تومان به فروش خواهد رسید.

وی افزود: پیشنهاد سینماداران افزایش ۲۰ درصدی بود که ما تا ۱۴ درصد افزایش دادیم با این تفاوت که مالیات بر ارزش افزوده نیز در دل همین قیمت آمد.

عظیمی با بیان اینکه علاقه‌مند نبوده‌اند قیمت بلیت سینماها را افزایش دهند، خاطرنشان کرد: اما هزینه نگهداری سینماها و تولید فیلم اضافه شده و راهی جز اضافه کردن قیمت بلیت نداشتیم و در جلسه‌ای هم که با دوستان داشتیم ما را توجیه کردند این کار را انجام دهیم. اما همچنان اگر بخواهیم قیمت واقعی بلیت سینماهای مدرن را در نظر بگیریم باید تا بالای ۲۰ هزار تومان می‌رساندیم.

معاون فعالیت‌های سازمان سینمایی درباره چینش اکران نوروزی با بیان اینکه به تنوع موضوعی فکر شده است‌، خاطرنشان کرد: در میان این فیلم‌ها هم کار برای خانواده‌ها هست‌، هم جوانان، ‌ کسانی که بخواهند کار کمدی ببینند‌، افرادی که نگاه روشنفکری به سینما دارند‌، کسانی که به موضوعات دینی توجه دارند‌ و همچنین تنوع ساختاری و تکنیکی با اکران اولین فیلم سه بعدی و انیمیشن، در واقع این چینش می‌تواند بسیاری از سلیقه‌ها را راضی کند و امیدوارم مردم با رفتن به سینما نظرشان را اعلام کنند.

عظیمی مهمترین برنامهاش را برای سال آینده اجرای دقیق آئیننامه جدید شورای صنفی نمایش اعلام کرد.