به گزارش افکارنیوز، «جمعه خوب» یا «جمعه دردها» یکی از روزهای مهم برای مسیحیان و کاتولیک‌هاست.

این روز که به روز به صلیب کشیده شدن مسیح معروف است روزی است که مسیحیان مراسم مختلفی را در این روز انجام می‌دهند که از مهمترین آنها حمل صلیب‌های بزرگ بر شانه‌ها بر اساس داستان‌های موجود از آن واقعه است.


پاپ فرانسیس در جمعه خوب یا جمعه دردها در کلیسای سنت پیتراما در فیلیپین و برخی نقاط دیگر اتفاقات عجیب و غریبی رخ می‌دهد که از جمله آنها به تصویر کشیدن ساعات پایانی زندگی حضرت مسیح(ع)(به زعم مسیحیان) است.

جمعه گذشته نیز تعدادی از مسیحیان در منطقه «سان فرناندو» در شمال مانیل پایتخت فیلیپین خود با سوراخ کردن دست و پای خود با میخ چون مسیح(ع) خود را به صلیب کشیدند.

البته برخی از کلیساهای رسمی این اقدام که سال‌هاست در کلیسای کاتولیک دنبال می‌شود را رد کرده‌اند که از جمله آنها کلیسای رسمی فیلیپین است که اعلام کرده این مراسم را مورد تایید قرار نمی‌دهد.بنابر این گزارش، در سنت کلیسای کاتولیک هفته آخر زندگی مسیح موسوم به «هفته مقدس» است که پنجشنبه این هفته به یاد شام آخر حضرت مسیح گرامی‌داشته می‌شود و روز جمعه، روز تصلیب حضرت مسیح و نهایتا سه روز پس از آن(۳۱ مارس ۱ آوریل) عید پاک یا روز بازگشت مسیح از آسمان به زمین قلمداد می‌شود.

به گزارش فارس شباهت چنین مراسمی در جهان مسیحیت با قمه زنی و یا برخی رفتارهای جدید در ایام شهادت حضرت امام حسین(ع) قابل تامل به نظر میرسد که میتواند مورد توجه محققان قرار گیرد.