به گزارش تابناک به نقل از روابط عمومی این سریال تلویزیونی، قسمت ۲۴ مختارنامه از مسجد کوفه آغاز خواهد شد و در این مکان، مختار نیز مانند تمامی حاکمان کوفه، پس از رسیدن به قدرت خطبه می خواند.

همزمان با روی کار آمدن مختار در کوفه، برخی مخالفان وی دست به اغتشاش، ایجاد ناامنی، غارت خانه ها و مغازه ها می کنند. برخی نیروهای تندرو و خودسر نیز اقدام به مجازات عمال بنی امیه می کنند که این اقدام با مخالفت شدید مختار همراه می شود.

بر اساس این گزارش، مختار در راه تشکیل حکومتی عادلانه، تغییراتی در مناصب حکومتی می دهد و سپهسالار لشگر، رییس شهربانی، رییس نیروهای ویژه و جواسیس و رییس زندان کوفه را منصوب می کند که این مسئله نیز با حسادت برخی از نزدیکان و یاران وی همراه می شود و کم کم کارشکنی ها در تشکیل حکومت او رنگ و بویی جدی به خود می گیرد.

همچنین با پخش این قسمت بازی برخی بازیگران جدید در این سریال آغاز خواهد شد. بهزاد رحیم خانی بازیگر پیشکسوت سینمای ایران به همراه داریوش صالحیان در این قسمت در نقش یک پدر و پسر اشرافی اموی ظاهر می شوند. محمد علي سليمان تاش در نقش رییس نیروهای خودسر کوفه مهرداد ضيائي در نقش بن همام شاعر اموی بازیگران این قسمت از سریال مختارنامه هستند. همچنین بازی مرحوم رضا خندان در نقش سنان بن انس نیز این قسمت آغاز خواهد شد.