به گزارش افکارنیوز، شبکه‌های دیجیتال «تماشا» و «آی‌فیلم» در حالی قصد دارند، همزمان سریال «ساختمان پزشکان» را به روی آنتن ببرند که پیشتر از سوی معاونت سیما تاکید شده بود، این شبکه‌ها موازی‌کاری نمی‌کنند و هر کدام بر اساس تعریفی که دارند، برنامه‌هایشان را پخش خواهند کرد.

با این حال اعلام پخش همزمان یک سریال از دو شبکه‌ی دیجیتال، بار دیگر این شبهه در ذهن کارشناسان و بینندگان ایجاد می‌شود که آیا «تماشا» و «آی‌فیلم» قرار است ماموریت‌هایی مشابه را دنبال کنند؟!

هر چند به نظر می‌رسد در نهایت یکی از این دو شبکه باید به نفع دیگری کنار برود و این تصمیم را مسلما معاونت سیما خواهد گرفت.

شبکه آی‌فیلم که از اواخر بهمن ماه سال گذشته خبر پخش «ساختمان پزشکان» را اعلام کرده بود، به دلیل تقارن با برنامه‌های نوروزی پخش را به تأخیر انداخت. این شبکه که از پخش «ساختمان پزشکان» پس از تعطیلات نوروز خبر داد بار دیگر به دلیل تقارن با ایام فاطمیه پخش سریال طنز سروش صحت را به تاخیر انداخت تا در نهایت اعلام کند که این مجموعه را از ۲۷ فرورین ماه هر شب ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه پخش می‌کند.

اما شبکه تماشا هم که با پخش تیزرهایی از سریال «ساختمان پزشکان»، اعلام کرده که قصد دارد این سریال را از ۲۶ فروردین و یک روز جلوتر از شبکه آی‌فیلم به روی آنتن ببرد، در مقطعی تیزرهایی را پخش کرد که از به روی آنتن رفتن این سریال از ۲۸ فروردین ماه ساعت ۲۱ خبر می‌داد.

به گزارش ایسنا، شبکه آیفیلم از ابتدای راهاندازی پخش فیلم و سریالهای تلویزیون را در پیش گرفته است؛ ضمن اینکه در کنار آنها یکسری برنامههای جدید نظیر گپ را هم تولید و پخش کرد و اما شبکه تماشا که حدود یک ماه است به طور رسمی فعالیتش را اغاز کرده است، از زمان پخش آزمایشیاش تاکنون بازپخش سریالهای قدیمی تلویزیون را در پیش گرفته است که اغلب آنها از شبکه آیفیلم نیز بازپخش شدهاند.