به گزارش افکارنیوز، مریم سعادت گفت: برای اجرای عمومی نمایشم به تئاتر شهر مراجعه کردم اما برخورد خوشایندی نداشتند و هیچ دوست ندارم نمایشم را در هر موقعیت و با هر شرایطی اجرا کنم چون مگر من چند نمایش در سال اجرا می‌کنم که حاضر باشم با هر قیمتی اجرا بگیرم؟!

سعادت که پیش از این نمایش «کنسرت حشرات» را در تالار اصلی تئاتر شهر اجرا کرده بود، یادآور شد: زمانی تئاترشهر رئیس نداشت و به نمایش من اجرا دادند و از کار ما استقبال شد اما حالا برنامه‌هایش منسجم و منظم شده و بچه‌های تئاتر عروسکی فقط می‌توانند در سالن‌های کوچک اجرا بگیرند.

این کارگردان تئاتر با اشاره به استقبال تماشاگران از اجرای نمایشش که سال گذشته در محوطه باز تئاتر شهر اجرا شده بود، اظهار تاسف کرد: با وجود این استقبال و با اینکه خود من همزمان با یکی از اجراهای‌مان در دفتر مدیر تئاتر شهر حضور داشتم، آقای موسوی حتی نمایش مرا به خاطر نمی‌آورد و من کلی نشانی دادم تا ایشان نمایش ما را به یاد بیاورند، البته ایشان درخواست مرا رد نکردند اما گفتند برنامه امسال تئاتر شهر پرشده و از ما خواستند فیلم کارمان را ارائه دهیم.

وی یادآور شد: این درحالی بود که من زود اقدام کردم و در مجموع این برخورد را دوست نداشتم.

او ادامه داد: به هرحال فعلا از خیر اجرای این نمایش گذشتم با اینکه هرکاری باید در زمان خودش اجرا شود و اگر آن زمان بگذرد، دیگر لطفی نخواهد داشت.

این بازیگر تئاتر درباره اجرای نمایشش در دیگر سالن‌های تئاتر توضیح داد: پیشنهاد اجرا در تالار «هنر» را دادند، این تالار جای بدی نیست ولی معتقدم نمایش من ویژه‌ی کودکان نیست بلکه مخاطب عام دارد گرچه نوجوانان و جوانان بیش از دیگر تماشاگران از آن لذت می‌برند. با این حال تماشاگران مسنی هم داشته‌ایم که به خوبی با این نمایش ارتباط برقرار کرده‌اند. از سوی دیگر اگر در تالارهایی مانند «حافظ» یا «ایرانشهر» اجرا بروم، همان حمایت آب باریکه را هم انجام نمی‌دهند و تنها درصورتی حاضرم در این گونه سالن‌ها اجرا بگیرم که با حمایت درست و تبلیغاتی کافی باشد.

مریم سعادت تاکید کرد: وقتی هیچ کدام از شرایط مورد نظر فراهم نباشد، نه من و نه گروه حاضر نیستیم به هر قیمتی اجرا برویم.

او که این روزها در کنار گلاب‌آدینه و پیام دهکردی در نمایش «سه‌گانه اورنگ» به کارگردانی محمد حاتمی بازی می‌کند، از بازی در این نمایش ابراز خرسندی کرد و گفت: ‌ خوشبختانه نمایش مورد استقبال تماشاگران قرار گرفته و علاوه بر آن، بازی در این نمایش برایم بسیار لذت بخش است.

مریم سعادت تابستان گذشته نمایش کلکل حشرات در جشنواره تئاتر عروسکی تهران مبارک در محوطهی باز تئاتر شهر اجرا کرد که این نمایش در هر دو اجرا مورد استقبال تماشاگران قرار گرفت.