به گزارش افکارنیوز، این مجموعه به سرپرستی رحمان رستم‌پور برای بینندگان سیمای فرانسوی شبکه سحر زیرنویس شده، متون آن را محمد زمانی ترجمه کرده و شهین فرامرزی به عنوان ویراستار و علیرضا نجفی نیز به عنوان اپراتور زیرنویس با گروه همکاری داشته‌اند.

سریال تاریخی " در چشم باد "، وقایع سیاسی و اجتماعی سه دوره از تاریخ ایران در سال های ۱۳۰۰،۱۳۲۰ و ۱۳۶۰ را بررسی می‌کند که دوره اول نشانگر پایان عصر قاجار و آغاز عصر پهلوی، دوره دوم تصویرگر جنگ جهانی دوم و دوره سوم بیانگر برهه زمانی خاص در بعد از انقلاب اسلامی ایران را که مصادف با فتح خرمشهر است دربرمی‌گیرد.

این مجموعه تلویزیونی را مسعود جعفری جوزانی کارگردانی کرده و حبیب‌الله کاسه ساز، عباس اکبری فیض آبادی و مسعود جعفری جوزانی تهیه‌کنندگان آن هستند. فیلمنامه " در چشم باد " را که از زمره سریال‌های " الف ویژه " به حساب می‌آید، مسعود جعفری جوزانی نوشته است.

در این پروژه که " حسین علیزاده " موسیقی آن را ساخته، بازیگرانی چون؛ پارسا پیروزفر، اکبر عبدی، کامبیز دیرباز، سعید نیک پور، سحر جعفری جوزانی، لاله اسکندری، ستاره صفر آوه، ابراهیم آبادی، رضا شفیعی جم، فخرالدین صدیق شریف، جهانگیر الماسی، محمود پاک نیت، محمدرضا هدایتی، هومن سیدی، مصطفی زمانی، سعید راد، سام درخشانی، سیما تیرانداز، ماه چهره خلیلی و … به ایفای نقش پرداخته‌اند.

"در چشم باد" در ۴۴ قسمت ۵۰ دقیقه ای در مراحل آماده سازی برای پخش از سیمای فرانسه شبکه جهانی سحر بسر می برد تا برای تماشاگران فرانسوی زبان این شبکه به روی آنتن برود.