افکار نیوز - مراسم روحانی تحویل سال نو، در بارگاه ملكوتی حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام با حضور انبوه زائران و مجاوران آستان مقدس برگزار می شود.
طبق سنت همه ساله، جمع کثیری از زائران و مجاوران بارگاه منور حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام، از سراسر کشور به همراه خانواده های خود، در این لحظات خاص و به یادماندنی در جوار بارگاه ملکوتی حضرت سیدالکریم و امامزادگان مجاور علیهم السلام به دعا و مناجات با پروردگار متعال پرداخته و با استعانت از انوار ملکوتی اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام، سال جدید خویش را آغاز می کنند.
به گزارش افکار نیوز به نقل از روابط عمومی آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام این مراسم پر شکوه و معنوی از ساعت ۱ و ۴۵ دقیقه بامداد، حدود یک ساعت قبل از تحویل سال نو در صحن اصلی حرم مطهر آغاز می شود.
در مراسم روحانی و به یادماندنی تحویل سال نو، برنامه هایی همچون قرائت زیارت حضرت عبدالعظیم الحسنی علیه السلام، دعای توسل و قرائت دعای تحویل سال اجرا خواهد شد.
در این مراسم که روز دوشنبه اول فروردین سال ۱۳۹۰ برگزار خواهد شد، پیام مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری نیز به طور مستقیم پخش خواهد شد.


برنامه‌های ویژه تحویل سال نو در بهشت زهرا(س)

قرائت زیارت پرفیض عاشورا، اجرای سفره هفت‌سین قرآنی، اهدای شاخه‌های گل و گلدان‌های لاله، نورافشانی قطعات مطهر شهدا و برگزاری مسابقه تیراندازی نمادین به مظاهر استکبار جهانی از برنامه‌های ویژه تحویل سال جدید در بهشت‌ زهرا(س) است.
به گزارش مهر، ورودی‌های بهشت‌ زهرا(س) ‌ از ساعاتی قبل از تحویل سال جدید بر روی زائران باز بوده و برنامه‌های ویژه‌ای برای مراسم تحویل سال نو تدارک دیده شده است.


سفره هفت‌سین در قطعات مطهر شهدا

به همت حوزه فرهنگی و اجتماعی سازمان بهشت زهرا(س) سفره هفت‌سین نوروز در ۳ طرح در قطعات مطهر شهدا اجرا شد. سفره هفت‌سین قرآنی، هفت‌سین دفاع مقدس و هفت‌سین سنتی در قطعات مطهر شهدا در کنار آرمگاه شهیدان هفتم تیر اجرا شده است.
برپایه این گزارش، این طرح با نمادهای قرآنی، دفاع مقدس و نمادهای سنتی، با تکنیک اشکال حجمی اجرا شده که با قرار دادن قرآنی بزرگ هر ۳ طرح به هم پیوند خورده است.
این هفت‌سین با استقبال خانواده‌های معظم شاهد و زائران قبور مطهر شهدا مواجه شده به طوری که صف طولانی بازدید و گرفتن عکس یادگاری در این محل همواره مشاهده می‌شود.


مراسم تحویل سال نو در کنار گلزار شهدا در بهشت زهرا(س)

مراسم تحویل سال نو با قرائت زیارت پرفیض عاشورا در سالن دعای ندبه «مهدیه شهدا» گزار شهدای بهشت زهرا(س) برگزار می‌شود. این مراسم از ساعت ۲ بامداد روز دوشنبه مورخه اول فروردین ۹۰ با حضور خانواده‌های معظم شاهد و با قرائت زیارت عاشورا توسط مداحان اهل بیت(ع) در سالن مهدیه شهدا «ندبه» برگزار می‌شود.
برپایه این گزارش خانواده‌های معظم شهدا دوستداران انقلاب اسلامی، امام(ره) و شهدا سال جدید را با سلام به حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در کنار مضجع شریف یاران آن حضرت آغاز می‌کنند.
پذیرایی از زائران، اهدای شاخه‌های گل و گلدان‌های لاله و بسته‌های فرهنگی به خانواده‌های معظم و مدعوین از دیگر برنامه‌های لحظه تحویل سال نو در بهشت زهرا(س) است که توسط روابط عمومی و امور فرهنگی این سازمان انجام می‌شود.


مراسم ویژه‌ی آغاز سال جدید هجری شمسی در مسجد مقدس جمکران

مراسم ویژه آغاز سال جدید هجری شمسی با حضور مشتاقان حضرت ولی عصر(عج) در مسجد مقدس جمکران برگزارمی شود.
‌به گزارش ایسنا ابراهیم صدوقی، مدیر روابط عمومی مسجد مقدس جمکران؛ به تشریح برنامه‌های آغاز سال جدید در مسجد مقدس جمکران پرداخت و‌ گفت: مراسم امسال از ساعت یک بامداد در صحن اصلی مسجد مقدس جمکران با قرائت قرآن توسط قاری بین المللی، استاد شعاعی آغاز خواهد شد.
وی افزود: سخنران برنامه حجت الاسلام نظری منفرد خواهند بود و مراسم قرائت زیارت آل یاسین و مناجات و دعای تحویل سال توسط مداح اهلبیت، حاج عباس حیدرزاده برگزار خواهد شد.
صدوقی گفت: مراسم با پخش پیام مقام معظم رهبری به صورت مستقیم در صحن مسجد مقدس جمکران به پایان می رسد.
مدير روابط عمومي مسجد مقدس جمکران در پايان افزود: اين مراسم معنوي به صورت زنده از شبکه قرآن و معارف سيما پخش خواهد شد.