به گزارش افکار نیوز،این فیلم‌ که براساس یک ماجرای واقعی ساخته شده، در سه روز اول نمایش عمومی خود ۳۱ کرور فروش کرد و صدرنشین جدول هفتگی گیشه نمایش شد.

«شلیک در وادالا» را سانجی گوپتا کارگردانی کرده که متخصص ساخت درام‌های اجتماعی با پس زمینه گنگستری است و متنقدان سینمایی هم فیلم‌هایش را دوست دارند.

آنیل کاپور، جان آبراهم، کانگانا، منوچ باجپای و توشار کاپور نقش‌های اصلی این فیلم را بازی کرده‌اند و منتقدان سینمایی از آن، به عنوان یکی از کارهای برتر سال جاری میلادی سینمای هند اسم می‌برند.

موفقیت مالی «شلیک در وادالا» باعثتعجب اهل فن و تحلیل‌گران اقتصادی سینما شده است. آن‌ها می‌گویند موفقیت خوب مالی این فیلم، یک سنت شکنی در سینمای هند به حساب می‌آید.فیلم‌هایی که مضمون گنگستری دارند، معمولاً فقط در بمبئی و ماهاراشاترا با استقبال تماشاگران روبه‌رو می‌شوند و در کشورهای خارجی تماشاچی زیادی ندارند.

اما فیلم جدید سانجی گوپتا هم در اکثر ایالت‌های هند با استقبال خوب تماشاگران روبه‌رو شده و هم در کشورهای خارجی فروش خوبی کرده است.

منتقدان سینمایی عقیده دارند «شلیک در وادالا» به دلیل آن‌که سوژه‌اش را از یک حادثه واقعی‌ گرفته، این قدر زیاد مورد توجه تماشاگران هندی واقع شده است.

این فیلم شباهت زیادی به فیلم‌های مرسوم بالیوودی ندارد و در آن‌ از رزق و برق و رنگ و لعاب فیلم‌های فانتزی هندی خبری نیست. قصه فیلم، درگیری سخت و خونین پلیس بمبئی و یک گروه گنگستری در سال ۱۹۸۲ را به تصویر می کشد. این درگیری، بازتاب وسیعی در رسانه ها و در بین مردم معمولی داشت.

منتقدان سینمایی استقبال خوب تماشاگران از «شلیک در وادالا» را یک پیروزی برای سینمای مستقل و غیر متعارف ‌هند قلمداد می‌کنند، که این روزها وضعیت خوبی در جدول گیشه نمایش سینما‌های هند پیدا کرده است.

در چند سال اخیر، فیلم‌هایی با مضامین مستقل و غیر بالیوودی در هند تولید و به روی پرده سینماها رفته‌اند، که فروش بالایی در جدول گیشه نمایش سینماهای این کشور آسیایی کرده اند. نکته جالب، حضور بازیگران سرشناس بالیوودی در این محصولات مستقل است.

دومین فیلم جدول گیشه نمایش سینماهای هند، درام «بمبئی تاکیز» است که به مناسبت بزرگداشت صدسالگی سینمای هند ساخته شده و قصه چهار اپیزودی آن، داستان تاریخ سینمای هند را تعریف می‌کند.

چهار فیلم ساز سرشناس سینمای هند چهار اپیزود این فیلم را کارگردانی کردهاند بمبئی تاکیز در سه روز اول نمایش عمومی خود، ۶ کرور فروش کرد.با این رقم فروش،هزینه های تولید آن تامین شد.