به گزارش افکار نیوز،حجت‌الاسلام و المسلمین جواد محدثی، نویسنده مجموعه کتاب‌های «راه زندگی» درباره ضرورت نگارش این مجموعه، بیان داشت: اگر گاهی دیده می‌شود مردم به مکتب‌های دیگر اقبال نشان می‌دهند و به بیراهه می‌روند به دلیل عدم آگاهی از حقایق و معارفی بوده که در کلام اهل بیت(ع) بیان شده است.

وی اضافه کرد: در طی این سی سال ناشران گوناگونی چهل حدیث‌های فراوانی برای آشنایی مردم با کلام معصومین(ع) منتشر کرده اند اما نقصی که در این آثار مشاهده می شود، اکتفا کردن به روایت حدیثو ترجمه آن است.

حجت الاسلام محدثی ادامه داد: در مجموعه پانزده جلدی «راه زندگی» تلاش شده است تا در هر جلد، چهل حدیثاز چهارده معصوم(ع) و یک جلد حدیثقدسی همراه با ترجمه و توضیحی اجمالی و مختصر در قالب‌های گوناگون از جمله شعر برای خواننده روایت شود تا مخاطبان با به کارگرفتن این منبع غنی برگرفته از سخنان امامان(ع) در زندگی خود به خوشبختی و سعادت دست یابند.

به گفته وی، امتیاز مهم انتشارات «به نشر» تنوع در کارها و ایجاد فضایی نو و بدیع در نوشتار کتاب‌ها است که به روز شده و آثار این انتشارات جنبه کاربردی در زندگی افراد دارد.

حجت الاسلام محدثی کتابسازی را مهمترین تهدید حوزه نشر دانست و گفت: برخی از نویسندگان یا ناشران به دلیل سهولت در امر چاپ کتابسازی کرده و برخی مواقع سرقت ادبی نیز در این زمینه صورت میگیرد و با گردآوری چند اثر در کنار یکدیگر، کتابی بیمحتوا، سطحی یا تکراری به مخاطب عرضه میشود، همچنین زمانی که کتاب ضعیف در بازار جای گرفت، فضا برای کتابهای قوی تنگ خواهد شد که این اتفاق ناخوشایندی خواهد بود.