به گزارش افکار نیوز،سعید سعدی گفت: اوایل هفته یک خلاصه‌ای از این فیلمنامه ارائه خواهد شد تا ما مباحثتعیین بودجه را دنبال کنیم. حامی و پشتیبان " ایرانی " کنگره سرداران لشکر زره‌ای ۸ نجف اشرف است.

وی افزود: البته با بنیاد سینمایی فارابی هم مذاکراتی درباره تولید فیلم داشته‌ایم اما قطعا پس از ارائه این خلاصه داستان، پیگیر موضوع خواهیم شد.

سعدی ادامه داد: بخشی از لوکیشن‌ها در نجف آباد را انتخاب کرده‌ایم. پوراحمد تاکید دارد چون فیلم قرار است به شهدا و ایثارگران این شهر تقدیم شود، برخی از بازیگران را از میان مردم این شهر انتخاب کنیم تا به لهجه تسلط لازم را داشته باشند. همچنین چند بازیگر حرفه‌ای هم که انتخاب می‌شوند باید به خوبی با این گویش صحبت کنند.

هم اکنون حبیب احمدزاده و کیومرثپوراحمد مشغول نگارش فیلمنامه هستند و عنوان فیلم نیز قرارست تغییر کند. " ایرانی " بر اساس خاطرات جانباز اکبر کاظمی داستان یک مامور اطلاعاتی در عملیات والفجر ۸ است.
حمایت لجستیکی و نظامی فیلم برعهده لشکر ۸ نجف آباد است و حمایت از فیلم در کنگره سرداران ۲۵۰۰ شهید نجف‌آباد اصفهان شکل گرفت و برای مباحثمالی و نقدینگی باید با ارگان‌ها و نهادی مختلف رایزنی‌ شود.

بعد از "اتوبوس شب" اين دومين فيلم كيومرث پوراحمد است كه در ژانر دفاع مقدس ساخته ميشود.