به گزارش افکار نیوز،یوسف تیموری بازیگر عرصه طنز سینما و تلویزیون درباره همکاری با سریال " خروس " به کارگردانی سعید آقاخانی گفت: من خروس این سریال هستم. پسری که به تنهایی با پدرش زندگی می‌کند و با شخصیتی که ایفای آن بر عهده جواد رضویان است، دوست است. به این دلیل کامران با بازی من را خروس صدا می‌کنند که در یک عروسک خروس قرار می‌گیرد و برای پیتزافروشی خروس تبلیغات می‌کند.

وی افزود: او یک جورهایی عاشق این حیوان است و حتی در سکانسی که می‌خواهند سر یک خروس را ببرند حالش بد می‌شود.

تیموری که پیش از این در " راه در رو " با سعید آقاخانی همکاری داشته است، ادامه داد: سریال‌های سعید کمدی موقعیت هستند و همواره شخصیت‌ها تحت‌تاثیر اتفاقاتی که رخ می‌دهد قرار می‌گیرند. بنابراین " خروس " سریال جدی است که موقعیت‌های طنزی دارد. حتی وقتی فیلمنامه نوشته مصطفی کیایی را می‌خوانی انگار با سریالی روبرویی که می‌توان از آن برداشت جدی هم داشت. طنزهای کار او ریز است و سر صحنه درمی‌آید. کیایی از آن دست نویسنده‌ها نیست که تمام فیلمنامه را پر از دیالوگ‌های بامزه کند و بیشتر خط داستان را پیش می‌برد.

بازیگر " خروس " تأکید کرد: من همواره با نویسنده سریال در ارتباط بودم. آقاخانی نیز کسی است که من و افرادی چون مهران غفوریان و نصرالله رادش را برای حضور در تلویزیون کمک کرد و حتی مدتی پیش از آنکه ما " سیب خنده " را با رضا عطاران کار کنیم فعالیت می‌کرد.

تیموری درباره شیوه تصویربرداری دوربین روی دست این سریال و همکاری با امیر معقولی اظهار کرد: شیوه سختی است. معقولی زاویه‌های عجیب و غریب و سخت را دوست دارد. او و سعید با هم هماهنگ هستند و در این کار من بیشتر از همیشه با عوامل پشت صحنه مشورت می‌کنم.

وی درباره پخش رمضانی سریال یادآور شد: ما سریالمان را برای هموطنانمان میسازیم و مهم این است که آنها تماشایش کنند. این نکته را هم بگویم که جای این نوع طنز در تلویزیون خالی است.