به گزارش افکارنیوز،محبوبه بیات بازیگر قدیمی سینما و تئاتر به تازگی به جمع بازیگران نمایش " دایی وانیا " به کارگردانی اکبر زنجان‌پور پیوسته است. زنجان‌پور از اول آذرماه نمایش " دایی وانیا " که از آثار شاخص آنتوان چخوف نویسنده شهیر روسی است را در سالن اصلی تئاتر شهر روی صحنه می‌برد.

زنجان‌پور علاوه‌بر کارگردانی در این اثر نمایشی در نقش دایی وانیا نیز به ایفای نقش می‌پردازد. پیش از این حضور بازیگرانی چون مسعود دلخواه، محسن حسینی، ‌ پانته‌آ پناهی‌ها، رویا میرعلمی، علی سخنگو، ‌فرناز جهانسوز و هوشنگ قوانلو در این نمایش قطعی شده است. پیش از این قرار بود هایده حائری نیز در " دایی وانیا " به ایفای نقش بپردازد که این موضوع منتفی شده است.

رضا مهدی‌زاده طراحی صحنه و پریدخت عابدین‌نژاد طراحی لباس " دایی وانیا " را برعهده دارند. نمایشنامه " دایی وایا " یکی از آثار شناخته شده و محبوب آنتوان چخوف نویسنده شهیر روسی است که تاکنون اقتباس‌های زیادی بر اساس آن در دنیای نمایش انجام گرفته است. زنجان‌پور ترجمه سروژ استپانیان را برای روی صحنه بردن این نمایشنامه انتخاب کرده است.

اکبر زنجانپور چهار سال پیش نمایش "سیر طولانی روز در دل شب" نوشته یوجین اونیل را در تالار چهارسو تئاتر شهر به صحنه برده بود. این هنرمند با سابقه پیش از این نمایش های "ایوانف"، "باغ آلبالو"، "سه خواهر" و "مرغ دریایی" را از آنتوان چخوف کارگردانی کرده است.