به گزارش افکارنیوز،علی اکبر فضلی پناه هنرمند خودآموخته در نمایشگاه «سایه های خیال» بیش از ۵۰ اثر از مجموعه درختان، حیوانات و انسان‌ها را در معرض دید علاقمندان قرار داد.

این آثار حجمی که با سیم مفتول خلق شده اند نگاه این هنرمند به جهان پیرامون را از دریچه فرم نشان می دهد. فضلی پناه در مجموعه انسان های خود، با سیم مفتول فرم های مختلف انسانی را در قالبی انتزاعی ارائه داده است. خمیدگی، در هم فرو رفتگی، در حال نواختن موسیقی و فرم های مختلف انسانی، موضوعی هستند که این هنرمند در مجموعه انسان ها به آن پرداخته است.

در مجموعه حیوانات نیز این هنرمند با متریال مفتول حالت فرمی بدن موجودات زنده را در مقابل مخاطبان قرار داده است. همچنین این هنرمند در مجموعه درختان، فرم درختان از جنس آهن را بر روی پایه های چوبی ارائه داده است. تناقص متریال آهن و چوب و نوع کاربری متضاد این دو ماده، حالتی مفهومی را به این مجموعه آثار فضلی پناه بخشیده است.

علی اکبر فضلی پناه از مجسمه سازان خود آموخته است که در سال‌های اخیر توانسته با آثار مفتولی خود با مخاطبان بسیاری ارتباط برقرار کند. این اقبال از آثار مفتولی این هنرمند، باعثشده تا سفارش ساخت مجسمه های بزرگ با سیم مفتول را نیز دریافت کند. او بیشتر مجسمه هایش را با فیگورهای مختلف انسانی می سازد و مردم را منبع الهام کارهایش می داند. فضلی پناه تاکنون در قالب چهار نمایشگاه انفرادی مجسمه هایش را به نمایش گذاشته است.

نمایشگاه سایه های خیال علی اکبر فضلی پناه تا ۱۶ خرداماه در نگارخانه برگ واقع در میدان هروی، خیابان شهید وفامنش، خیابان شهید جمالی، عمارت عین الدوله میزبان علاقهمندان است.