به گزارش افکارنیوز،سیدمحمد حسینی - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی - در دیدار صبح امروز خود(۷ خردادماه) با لبانه مشوح، همتای سوری‌اش، ضمن تبادل نظر و تحلیل مسائل مربوط به بحران سوریه، به همکاری‌های فرهنگی - هنری دو کشور اشاره کردند.

در این مراسم، وزیر فرهنگ سوریه از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران درخواست برگزاری هفته فرهنگ سوریه در جمهوری اسلامی ایران را مطرح کرد که حسینی نیز با اعلام آمادگی برای برپایی چنین برنامه‌ای در ایران گفت: ما آماده‌ایم تا همکاری‌ها و اقدام‌های لازم را برای برگزاری هفته فرهنگی سوریه انجام دهیم و اهالی فرهنگ سوریه می‌توانند در این مدت به ایران بیایند تا ما در خدمت آن‌ها باشیم.

حسینی در ادامه با اشاره به تخریب و خسارت‌های واردشده به آثار باستانی و فرهنگی کشور سوریه به خاطر بحران این کشور، در این‌باره گفت: اگر مسؤولان کشور سوریه گزارش‌های خسارت‌های وارده را که از سوی تروریست‌ها و گروه‌های تکفیری به آثار باستانی و فرهنگی کشور خود وارد شده است، به ما بدهند، ما آمادگی داریم که به واسطه سفیر ایران در یونسکو از حقوق سوریه در این زمینه دفاع و صیانت کنیم.

وزیر ارشاد سپس از آمادگی این وزارتخانه برای هماهنگی به منظور عزام هنرمندان، نویسندگان و شاعران برای اعزام به کشور سوریه و همچنین ایجاد مرکزی برای تولید فیلمهای مستند و داستانی با مشارکت هنرمندان ایرانی خبر داد.