به گزارش افکارنیوز،به نقل از هالیوود ریپورتر، جکی چان ستاره فیلم‌های هنگ کنگی و جانی تو استاد فیلم‌های اکشن به کانادا می‌روند تا در بخش " یک قرن از سینمای چین " فستیوال بین‌المللی فیلم تورنتو شرکت کنند.

" چان " در روزهای ۱۲ تا ۱۴ ژوئن(۲۲ تا ۲۴ خرداد) و " تو " روزهای ۱۲ و ۱۳ ژوییه(۲۱ و ۲۲ تیر) در فستیوال برای همکاری بین فستیوال تورنتو و آرشیو فیلم‌های چین حضور خواهند داشت.

کارگردان چن کایگ، نانسون شی مدیر اجرایی کارگاه فیلم‌های هنگ کنگ و کریستوفر دویل همکار قدیمی وونگ کار وای از دیگر چهره‌هایی هستند که در این فستیوال حضور خواهند داشت.

در کنار نمایش حدود ۸۰ فیلم چینی، هنگ کنگی و تایوانی، بخش " یک قرن از سینمای چین " شامل نمایشی هنری از کارهای هنرمند بصری اهل شانگهای، هم می شود.

در حالی که استودیوهای بزرگ فیلمسازی و تهیه کنندگان دیگر سعی دارند فیلم های پرفروششان را وارد بازار عظیم چینی کنند، فستیوال تورنتو از این فرصت طولانی که از روز ۵ ژوئن آغاز می شود و تا ۱۱ آگوست ادامه دارد، استفاده می کند تا فیلم های آسیایی را به نمایش بگذارد.

نمایش فیلم های تابستانی هم قرار است با همکاری یو. سی. ال. ای فیلم و انستیتوی فیلم بریتانیا در لندن و مرکز استرالیایی فیلم در ملبورن در فستیوال تورنتو حضور داشته باشد.