به گزارش افکارنیوز،«فرشته طائرپور» نویسنده و تهیه کننده با سابقه و عضو شورایعالی تهیه‌کنندگان سینمای ایران درباره جلسه روز گذشته وی و دو تن از دیگر فعالان صنفی با مهدی عظیمی میرآبادی در وزارت ارشاد، پیرامون مشکلات سینماگران و صنوف سینمایی و همچنین تعطیلی و بازگشایی «خانه سینما» گفت: جلسه حدود دو ساعت به طول انجامید. من به همراه آقایان همایون اسعدیان(رئیس کانون کارگردانان سینمای ایران) و تقی علیقلی‌زاده(تهیه کننده و عضو هیئت‌های مختلف بازنویسی اساسنامه خانه سینما) در این جلسه شرکت کردیم. صحبت‌های صریح و مفصلی در مورد موقعیت خانه سینما _ قبل و بعد از تعطیلی آن توسط ارشاد _ مطرح شد. ما انتقادات خود را به شیوه‌ای که برای بازگشایی خانه سینما و تشکیل صنوف موازی توسط دولت اتخاذ شده، مطرح کردیم و به راه حل‌هایی برای حل مشکل با هزینه‌های کمتر و امکان جذب رضایت بیشتر صنوف سینمایی نیز اشاره کردیم. نتیجه جلسه را طبیعتا می‌توان در اقدامات بعدی و عملکرد‌های آتی آقای عظیمی در مورد بازگشایی خانه سینما جستجو کرد.

تهیه‌کننده فیلم «آینه های روبرو» درادامه گفت: اگر بنا بر همدلی و حل اختلافات باشد، حتما بازگشایی خانه سینما در چارچوب اساسنامه توافق شده بین دو نهاد خانه سینما و ارشاد و توسط مجمع عمومی کنونی خانه سینما(متشکل از نمایندگان ۲۹صنف سینمایی) صورت خواهد گرفت. طبیعی است که در اینصورت صنوف نیز در فرایندی طبیعی و غیر فرمایشی مراحل قانونی شدن خود را در ثبت اسناد کشور پیگیری خواهند کرد.

بنابراین گزارش، مشروح مذاکرات روز چهارشنبه ساعت ۲۲.۳۰ از برنامه رادیویی فانوس موج رادیو فرهنگ پخش شود تا قضاوت را بر عهده تماشاگران بگذارد.