به گزارش افکارنیوز،یک روز پس از پایان اختتامیه جشنواره فیلم کن روز ۲۷ می روزنامه ۲۰ دقیقه فرانسه به نقل از خبرنگار فرانسوی اش استفان لوبلان با تیتر «بازتابی از نخل طلا هیات داوری بر فیلم «زندگی ادل» اتفاق نظر نداشت» نوشت که تا ساعت ۵ عصر، دو ساعت قبل از اختتامیه، نخل طلا متعلق به گذشته بوده است اما در واپسین دقایق با چرخشی عجیب به فیلم «ابدالطیف کشیش» زندگی ادل می‌رسد.

این خبرنگار فرانسوی در ادامه گزارشش برملا کرد: استیون اسپیلبرگ در جریان مراسم اختتامیه جشنواره فیلم کن اطمینان داد که هیات داوران دست کم بر سه فیلم اتفاق نظر داشته که گفته می‌شود زندگی ادل جزو این سه فیلم نبوده است. البته هیات داوران تحت تاثیر این فیلم قرار گرفته اما برای دادن جایزه به آن هم‌نظر نبوده است.

این روزنامه فرانسوی طبق اعلام منابعش نوشت که اتفاق نظر برای نخل طلا حول فیلم فرهادی شکل گرفته؛ تا جایی که برگزار کنندگان جشنواره کن تمامی گروه فیلم را به روی فرش قرمز کشاندند.

غافلگیری برنیس بژو بازیگر فیلم «گذشته» اصغر فرهادی پس از دریافت جایزه بهترین بازیگر زن نیز نشان می‌دهد که او از دریافت این جایزه حیرت زده بود. این روزنامه فرانسوی حیرت‌زدگی برنیس بژو را ناشی از آن دانست که طبق قوانین رسمی، اگر جایزه بازیگری اعطا شود، امید نخل طلا برای آن فیلم از بین می‌رود.

در پایان این گزارش، خبرنگار فرانسوی فاش کرده است که دو عضو هیات داوری جشنواره فیلم کن، کریستین مونجیو و لین رمزی، نظرشان تغییر میکند و با اصرار آنها در متقاعد کردن بقیه و با وجود دفاع اسپیلبرگ از فیلم فرهادی تا آخرین لحظه، به دلایل نامعلوم نخل طلا به فیلم دیگری اهدا میشود و اسپیلبرگ هم در برابر این تغییر تسلیم میشود.