به گزارش افکارنیوز،اسماعیل براری با ابراز خوشحالی از صدور پروانه نمایش فیلمش، بیان کرد: به سرعت خود را برای اکران این فیلم آماده می‌کنم.

او خاطرنشان کرد: ‌ چندی قبل پس از اینکه برای چندمین بار اصلاحیه‌هایی به فیلم «دوازده صندلی» وارد شده بود، نزد رئیس سازمان سینمایی رفتم تا مشکل نمایش فیلم را با او در میان بگذارم. در آن جلسه به آقای شمقدری گفتم که فقط بخش‌های اصلاحیه خورده را می‌فرستم تا ببیند آیا این پلان‌ها خطری برای جهموری اسلامی دارد یا خیر؟

کارگردان فیلم «رقص شیطان» با اشاره به اینکه «دوازده صندلی» یک طنز کلاسیک است، ادامه داد: این فیلم در جشنواره فیلم فجر دو سال قبل هم با نامهربانی هیات انتخاب روبرو شد، چون معتقد بودند که سوژه‌ی این فیلم تکراری است؛ در حالی که «دوازده صندلی» یک اقتباس سینمایی از رمانی به همین نام است که حدود ۴۰ سال قبل نوشته شده و تا کنون ۱۸ نسخه‌ سینمایی از آن در دنیا ساخته شده است.

براری با انتقاد از اینکه این‌گونه روند اصلاحیه در هیچ جای دنیا سابقه ندارد و حتی در سال‌های پس از انقلاب اسلامی هم چنین اتفاقی نمی‌افتاد، درباره‌ی داستان «دوازده صندلی» گفت: در این فیلم صندلی‌های اتومبیل پیکان «هویدا» - نخست‌وزیر دوران پهلوی - سوژه‌ی داستان قرار گرفته است.

در فیلم دوازده صندلی که به تهیهکنندگی اسماعیل براری تولید شده است و گویا پس از انجام اصلاحیهها حدود ۱۰ دقیقه کوتاه شده است، بازیگرانی همچون احمد نجفی، داریوش اسدزاده، افسر اسدی، ارژنگ امیرفضلی، رامتین خداپناهی، علیرضا اوسیوند، رضا توکلی و مهران رجبی نقشآفرینی کردهاند.