به گزارش افکارنیوز، پس از آنکه استاد علیرضا افتخاری خواننده چیره دست ایرانی در مراسم روز خبرنگار به ابراز ارادت احمدی نژاد رئیس جمهور پاسخ داده و او را در آغوش گرفت، انتقادات زیادی به وی شد.

در همین رابطه و با انتشار گلایه افتخاری از دولت و شخص رئیس جمهور، امروز اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر رئیس جمهور با وی تماس گرفته و از وی دلجویی کرده است و تاکید کرده که شخصا به دیدار افتخاری خواهد رفت اما ظاهرا استاد آواز ایران با این تماس قانع نشده است.

مشایی همچنین گفته است: استاد افتخاری سرمایه موسیقی اصیل و ایرانی کشور است.

وی در گفتگو با خبرآنلاین گفت: پس از این پیش آمدها و تبعات بسیاری که برای من و خانواده‌ام به وجود آمد، حتی برای یک بار یکی از اطرافیان متعددی که رییس جمهور دارد، احوالی از ما نپرسید تا حداقل بدانم کارم درست بوده یا نه اما اکنون می‌گویم نه.

او با بیان اینکه قبل از رفتن از کشور حتما نامه‌ای به رییس جمهور و تیم فرهنگی دولت می‌نویسد و گلایه‌هایش را با ایشان مطرح می‌کند، به برخی از مفاد این نامه اشاره کرد و گفت: در این نامه خطاب به رییس جمهور خواهم نوشت که شما حتما در جریان آن چه برای من پیش آمد قرار گرفته‌اید، اما هیچ واکنشی نشان ندادید.

افتخاری چنانچه در مصاحبه اخیر خود عنوان کرده تنها قصد ادای احترام به برگزار کننده مراسم را داشته و این ادب برای همه ایرانیان و دوستداران فرهنگ است و به سیاست ارتباطی ندارد.