به گزارش افکارنیوز،دانش اقبا‌شاوی با اعلام این خبر درباره اکران این فیلم سینمایی گفت: قبل از هر مطلبی بر خودم واجب می‌دانم حماسه سیاسی و انتخاب حسن روحانی به عنوان یازدهمین رئیس جمهور را به مردم ایران تبریک بگویم.

وی افزود: طبق صحبت‌های انجام شده با مدیران حوزه هنری این فیلم سینمایی قرار است اوایل ماه محرم و در نیمه آبان ماه اکران شود. به نظر من اکران در این زمان مناسب است چراکه دانشگاه‌ها باز هستند و زمان خوبی برای دیده شدن " تاج محل " توسط قشر دانشجو است.

کارگردان فیلم " تاج محل " درباره ساخت تیزر این فیلم سینمایی گفت: مسئولان حوزه هنری با یکی از فیلمسازان صاحب‌نام برای ساخت تیزر و آنونس به توافق رسیده و این فیلمساز هم لطف کرده و پذیرفته است که تیزر فیلم " تاج محل " را بسازد.

" تاج محل " اولین تجربه سینمایی بلند دانش اقباشاوی است که موضوع و حال و هوایی بومی دارد. این فیلم با نمایش در سی و یکمین جشنواره فیلم فجر نقدهای مثبتی دریافت کرد. تاج محل، داستان مرد آبادانی ۶۰ ساله‌ای را روایت می‌کند که متدین و انسان‌دوست است اما علی رغم میل باطنی‌اش مجبور به انجام کاری می‌شود که نتایج آن، او را درگیر مسائلی می‌کند.

دانش اقباشاوی و کریم نیکونظر فیلمنامه این فیلم را نوشته‌اند و تهیه‌کننده آن رضا میرکریمی کارگردان فیلم‌هایی چون " یه حبه قند " و " خیلی دور، خیلی نزدیک " است. پریوش نظریه تنها بازیگر چهره این فیلم است و بیشتر بازیگران آن افراد بومی هستند.

حضور در بازار کن و جشنواره فیلم مونترال از دیگر تجربه‌های " تاج محل " است.

دانش اقباشاوی پیش از این دستیار کارگردان پروژههایی چون روز رستاخیز، به رنگ ارغوان، هیچ، شب و ... بوده است.