به گزارش افکارنیوز،جلیل سامان از ساخت فیلم سینمایی «هانیه» خبر داد و گفت: چند سالی است که در صدد ساخت یک فیلم در ژانر دفاع مقدس به نام «هانیه» هستم که امیدوارم سرانجام این روزها تکلیف ساخت آن مشخص شود.

به گفته این کارگردان، نگارش فیلمنامه «هانیه» مدت دو سال طول کشیده است و موضوع آن در عین مربوط بودن داستان آن به وقایع دفاع مقدس مربوط به مسائل روز جامعه است.

وی اضافه کرد: تهیه کننده «هانیه» مشخص شده است، اما به دلیل اینکه تولید این کار هزینه زیادی دارد دنبال تأمین بودجه تولید آن هستیم و پس از آن پیش‌تولید را آغاز خواهیم کرد.

سامان با اشاره به اینکه ساخت فیلم‌های سینمایی در ژانر دفاع مقدسی بسیار سخت است اظهار کرد: تولید این گونه فیلم‌ها هم موضوع جنگ و هم تاریخ را دربرمی‌گیرد و نیازمند تأمین بودجه بالایی است و هزینه‌های زیادی دارد که ارگان‌های مختلف باید این کار را برعهده بگیرند و امیدوارم با همکاری نهادهای مختلف این فیلم سرانجام به وضعیت مشخصی برسد.

کارگردان «پروانه» در مورد موضوع این فیلم گفت: «هانیه» روایت زندگی فردی در یک روستای مرزی در اوایل دوران جنگ است که زندگی‌اش با وقوع جنگ دچار تحولاتی می‌شود.

جلیل سامان در سال‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ سریال‌های «ارمغان تاریکی» و «پروانه» را تولید کرد که هر دو سریال دارای مضمون تاریخی بوده و رویدادهای ایران در دهه پنجاه را مورد توجه قرار داده است. این دو سریال در زمان پخش به شدت مورد توجه قرار گرفت.