به گزارش افکارنیوز،عزت الله ضرغامی صبح امروز در حاشیه جشنواره علی‌اکبر(ع) در پاسخ درخصوص راه‌اندازی شبکه‌های خصوصی صداوسیما گفت: برای راه‌اندازی و ایجاد شبکه‌های تلویزیونی و رادیویی جدید طرح جامعی را ارائه کردیم و به دنبال توسعه کمی شبکه‌های رادیویی و تلویزیونی هستیم.

رئیس سازمان صدا و سیما اشاره به اینکه با توجه به نیازهای مختلف مردم در کشور، چند شبکه‌ در رادیو هم راه‌اندازی می شود افزود به زودی نام این شبکه‌ها اعلام می‌شود.

وی اضافه کرد: در سیمای جمهوری اسلامی هم سرمایه گذاری‌هایی برای توسعه و گسترش امکانات فردی برنامه ریزی شده است.

ضرغامی تصریح کرد: با استفاده از دو مجموعه که هر کدام ۸ شبکه تلویزیونی را در کشور پوشش می‌داد در ابتدا توانستیم ۱۶ کانال را در سرارس کشور راه‌اندازی کنیم، و بعد با استفاده از نوآوری و تکنولوژی‌های نوین توانستیم این ۱۶ شبکه را به ۲۰ شبکه افزایش دهیم.

رئیس سازمان صدا و سیما اظهار داشت: امروز در سطح شهر تهران این قابلیت را داریم که حتی چندین شبکه جدید را راه اندازی کنیم، اما به خاطر تبعیض نگذاشتن بین شهرهای مختلف فعلا دست نگه داشته‌ایم اما با فراهم شدن امکانات فنی احتمالا ۳ شبکه آزمایشی در آینده‌ای نزدیک در تهران اضافه خواهد شد و این شبکه‌ها هم خیلی زود به سطح کشور گسترش پیدا خواهند کرد.