به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) شعبه حوزه‌های علمیه، به نقل از معاونت تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه‌های علمیه، معاون تبلیغ و آموزش‌های کاربردی استان فارس، خبر راه‌اندازی پایگاه اینترنتی پرسش و پاسخ با عنوان پرسمان تشیع در روزهای آغازین سال جهاد اقتصادی را اعلام کرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین پناهی گفت: با پیگیری‌های به عمل آمده، این پایگاه اینترنتی توسط ۱۴ استاد برجسته حوزه‌ی علمیه پشتیبانی علمی و محتوایی می‌شود.

وی درباره علت راه‌اندازی این پایگاه اینترنتی عنوان کرد: با توجه به فضای مسمومی که در اینترنت وجود دارد، حضور حوزه و حوزویان در این عرصه یک تکلیف است و بر این اساس پایگاه اینترنتی پرسمان تشیع راه‌اندازی شد.

معاون تبلیغ و آموزش‌های کاربردی حوزه‌ علمیه استان فارس اظهار کرد: پاسخ‌گویی به سؤالات و شبهات به ویژه در سطح استان فارس، جذب جوانان و اطلاع‌رسانی فعالیت‌های معاونت تبلیغ استان برخی از اهداف ایجاد این پایگاه هستند.

وی اعلام کرد: تمامی مخاطبان و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق بخش ارسال شبهات، سؤالات و شبهه‌های دینی خود را برای کارشناسان این پایگاه اینترنتی ارسال کنند. گزیده پرسش‌ها و پاسخ‌ها، اخلاق، فرق و مذاهب، خانه و خانواده، زنان، اعتقادات و مهدویت برخی از بخش‌های این پایگاه اینترنتی هستند.

همچنین با توجه به اهمیت تحولات اخیر در منطقه و ظلم و جنایاتی که در بحرین صورت می‌گیرد، در بخش دیگری از پایگاه پرسمان تشیع آخرین اخبار بحرین به علاقه‌مندان عرضه می‌شود.

لطفا در مورد کتاب بحارالانوار توضیح دهید که آیا از کتب معتبر شیعه است؟ منشأ اختلاف زمان شهادت حضرت زهرا(س) در چیست؟ فمنیسم چیست و برای چه اهدافی شکل گرفته است؟ چرا به امام زمان(عج)، بقیة الله مى‏گویند؟ چرا زن و مرد در اسلام حقوقشان در مواردی مثل دیه و… برابر نیست؟ آیا تبعیض نیست؟ برخی از آخرین سؤالات و شبهاتی هستند که در این پایگاه به آنها پاسخ داده شده است.

هم‌اکنون این پایگاه اینترنتی به آدرس www. porsojo. com در دسترس علاقه‌مندان قرار دارد.