در حالی که چهار روز از حلول ماه مبارک رمضان می گذرد مسلمانان جهان در نقاط مختلف و با ملیت ها و فرهنگ های گوناگون فرایض این ماه مباک را به جا می آورند.

به گزارش افکارنیوز، در حالی که چهار روز از حلول ماه مبارک رمضان می گذرد مسلمانان جهان در نقاط مختلف و با ملیت ها و فرهنگ های گوناگون فرایض این ماه مباک را به جا می آورند.

بسیاری از کشورها روز سه شنبه اولین روزه خود را گرفتند و بسیاری دیگر نیز روز چهارشنبه بر سر سفره های افطار نشستند. در کشورهایی چون عربستان سعودی، مصر، اردن و لبنان اولین نماز تراویح اقامه شد. هزاران طرفدار مرسی با تجمع در میدان العدویه مصر اولین نماز تراویح را به جماعت اقامه کردند.

با حلول ماه مبارک رمضان، بسیاری از مسلمانان جهان بیش از هر زمان دیگری به مساجد میروند. ماه رمضان امسال در فلسطین یک روز پس از ترکیه آغاز شد. در غزه نیز نماز تراویح اقامه شد. اسماعیل هنیه نخست وزیر حکومت فلسطین در غزه نیز در این نماز جماعت حضور داشت.

در شرق دور در کشور تایوان نیز بیش از ۲۰۰ مسلمان با ملیتهای مختلف برای اقامه نماز تراویح گرد هم آمدند. در کشورهایی که رمضان در آنها روز سه شنبه آغاز گردید، مسلمانان پای سفره های رنگین افطار نشستند. شهروندان ترک مقیم فنلاند که مدت روزه در آنجا به ۲۰ ساعت میرسد نیز به وظیفه دینی خود عمل کرده و روزه گرفتند. در آلمان نیز مسلمانان بسیاری در مراسم افطاری که از سوی اتحادیه ترک اسلام وابسته به اداره دیانت ترکیه، شرکت کردند.

در مراکش از زیباترین کشورهای آفریقایی نیز مردم هیجان اولین افطار ماه رمضان امسال را تجربه کردند. عکس های زیر که از خبرگزاری های فرانسه، رویترز و اسوشیتدپرس انتخاب شده است حال هوای روزهای نخست ماه مبارک رمضان در کشورهای مختلف را نشان می دهد.

کد خبر: 245788