به گزارش افکارنیوز، محمد مسلمی با گله‌مندی از مسؤولان سازمان صدا و سیما خاطرنشان کرد: روز جمعه که برنامه «فیتیله» پخش نشد، یکی از تلخ‌ترین روزهای زندگی‌مان بود؛ چرا که تلاش کرده بودیم تا آن روز، روزه اولی‌ها را به برنامه دعوت کنیم و برایشان ویژه برنامه‌های خاصی تدارک دیده بودیم اما با اشک‌های بچه‌هایی روبرو شدیم که از راه دور به دیدن عمو‌های فیتیله‌ای آمده بودند.

وی افزود: روز جمعه با پدری روبرو شدیم که می‌گفت از کاشان آمده و روزه‌اش را به خاطر برنامه شکسته‌ است. کودکی را دیدیم که از اصفهان با گل آمده بود ولی با گریه رفت. تمام این مسائل نشانه کوتاهی عوامل سازمان صداوسیماست.

مسلمی در پایان درباره اینکه آیا هفته آینده «فیتیله» به روی آنتن می‌رود؟ گفت: امیدواریم فیتیله هفته آینده پخش شود.

***

در پی پخش نشدن برنامه «فیتیله» در روز جمعه(۲۱ تیر ماه)، تهیه‌کننده این برنامه با نگارش یادداشتی و ارسال آن به سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا، علت پخش نشدن این برنامه را توضیح داد و اهمیت آن را یادآور شد.

علیرضا آقایی در بخشی از نامه‌اش نوشت:

«جمعه گذشته فیتیله میزبان روزه اولی‌ها بود، دختران و پسران تازه به تکلیف رسیده؛ تیم تهیه، تولید و کارگردانی با همه وجودشان آماده بودند خاطره خوشایند دیگری برای مخاطبان خلق کنند، اما مسؤول واحد سیار مستقر در استودیو به دلیل عدم وجود سایبان بر روی اتومبیل واحد سیار تشخیص داد که امکان استفاده از چهار دوربین در برنامه وجود ندارد.

شاید می‌شد با کمتر از چهار دوربین هم برنامه را به روی آنتن برد اما پس از آنکه تلاش اینجانب با حمایت مسؤولان محترم شبکه دو سیما همراه نبود، تصمیم گرفتم از حضور تیم اجرایی در مقابل دوربین جلوگیری کنم.

چرا که عزت و شأن این برنامه باید در خور و هم تراز وجود مخاطبانش حفظ شود. بدین وسیله از همه عزیزانی که منتظر بودند این برنامه را ببینند عذرخواهی می‌کنم.»

تهیهکننده فیتیله همچنین اعلام کرد که این برنامه جمعه هفته آینده پخش میشود.