به گزارش افکارنیوز،فرهاد توحیدی توضیح داد: ما از آقای رئیس جمهور تشکر می‌کنیم که در پاسخ به آقای جعفری‌جوزانی باز هم بر تفاهم‌نامه‌ی ۱۳ تیرماه تاکید کردند و علی‌رغم اظهارات مسئولان ارشاد که توافق را محترم ندانستند و یک جانبه آن را ملغی اعلام کردند، نمایندگان خانه سینما بخشی از تفاهم را انجام دادند و باقی بندهای تفاهم هم در حال انجام است.

وی یادآور شد: در جریان اجرای تفاهم‌نامه بودیم که با عدم پایبندی به تفاهم، دوستان‌مان راه دیگری را در پیش گرفتند که منجر به مجمع عمومی ۱۹ تیرماه با حضور ۱۰ صنف شد.

توحیدی با اشاره به تفاهم ۱۳ تیر ماه‌شان با رییس‌جمهور دوباره تاکید کرد: ما به مفاد آن تفاهمنامه پایبند هستیم و با توجه به تاکید مجدد آقای احمدی‌نژاد بر اینکه تشکل دیگری رسمیت ندارد و همه اقدامات انجام شده ملغی است، ما هم در راستای عمل به تفاهمنامه‌ی ۱۳ تیرماه، مجمع عمومی ۶ مرداد را در همان مکان و زمان برگزار می‌کنیم و به سازمان سینمایی توصیه می‌کنیم که در مورد ناظرین در مجمع عمومی تجدید نظر بکنند چون آن‌ها خصومت آشکاری با خانه سینما دارند و آن‌ها بودند که تفاهمنامه ۱۳ تیرماه را ملغی کردند و نقش اساسی به عنوان صحنه‌گردانان در برگزاری مجموع عمومی ۱۹ تیر داشتند پس نمی‌توانند ناظرین بی‌طرفی باشند.

رییس هیات مدیره‌ی خانه سینما در پاسخ به اینکه ساختمان خانه سینما را چه زمانی برای برگزاری مجمع عمومی تحویل خواهند گرفت گفت: از آنجایی که سردار ساجدی‌نیا در تجمع پنج‌شنبه سینماگران حضور پیدا کردند و اعلام کردند که ساختمان تا رفع اختلافات تحت کنترل نیروی انتظامی است و با توجه به نامه‌ی اخیر رئیس جمهور، ما مذاکرات خود را با فرمانده‌ی تهران بزرگ و معاون محترم اجتماعی ناجا، انجام می‌دهیم تا مجمع عمومی را ۶ مرداد ماه در تالار سیف‌الله داد راس ساعت ۱۷ با حضور کلیه‌ی نمایندگان اصناف و بزرگان سینما برگزار کنیم و امیدوارم اساسنامه در همان روز تصویب شود.

رییس‌جمهور شامگاه گذشته ۳۰ تیر ماه در پاسخ به نامه مسعود جعفری جوزانی مبنی بر اعلام نظر درباره تفاهم‌نامه ۱۳ تیر ماه جاری در خصوص نحوه ادامه فعالیت خانه سینما گفت: خانه سینما یک مجموعه صنفی و غیردولتی است.

محمود احمدی‌نژاد با اشاره به موانع پدید آمده در مسیر فعالیت خانه سینما گفت: دولت به دلیل اهمیتی که برای عرصه هنر و به ویژه فعالیت‌های سینمایی قائل است، برای حل مشکل وارد شده که نتیجه آن تدوین اساسنامه اصلاحی و ابلاغ آن برای اجرا بوده است.

رییس‌جمهور همچنین با اشاره به اهمیت حل مشکلات صنفی اهالی سینما، تفاهم‌نامه امضا شده بین رییس سازمان سینمایی و نمایندگان هیات مدیره خانه سینما در سیزدهم تیر ماه جاری را ملاک عمل دانست و بر ضرورت اجرای مفاد آن تاکید کرد.

بنا بر این گزارش، جواد شمقدری ۱۵ تیر ماه در نامهای که به هیات مدیرهی خانه سینما نوشت، هیأت نظارت را بر مجمع عمومی با ترکیب جمال شورجه، عباس بابویهی و حبیب اله کاسه ساز معرفی کرد.