به گزارش افکارنیوز:
علی پروین با مسعود کیمیایی و گروه سازنده فیلم متروپل دیدار کرد.
این فیلم با نزدیک شدن به آخرین روزهای فیلمبرداری پروژه متروپل، علی پروین بازیکن و مربی اسطوره‌ای باشگاه پرسپولیس و تیم ملی فوتبال ایران ساعاتی را همراه با مسعود کیمیایی کارگردان مطرح سینمای ایران و عوامل این فیلم گذراند.پروین و کیمیایی از سینما و فوتبال و تهران حرف‌های مشترک زیادی داشتند. سلطان جهان توپ، در ساعاتی که پشت دوربین و همراه کارگردان سلطانِ سینما بود از سختی کار کارگردانی گفت و در پاسخ به سئوال کیمیایی که پرسید به نظرش کدام کار سخت‌تر است گفت: معلوم است، کارگردانی سخت‌تر از مربیگری است. در زمین با دو تشر همه چیز به روال خود می‌افتد، اما اینجا حکایت دیگری است.

علی پروین اگرچه در عرصه دیگری مشغول فعالیت است، اما با دوربین غریبه نیست. او پیش از این در فیلم " فوتبالیست‌ها "(علی اکبر ثقفی) بازی کرد و دختر او لادن پروین از شاگردان مدرسه آزاد فیلمسازی مسعود کیمیایی است.

" متروپل " یک ماه پیش در تهران کلید خورد و انتظار می‌رود تا پایان هفته اخیر کار فیلمبرداری آن به پایان برسد. مهناز افشار بازیگر نقش اول این فیلم است که با بازی خود چند ساعت شبانه از زندگی یک زن را در باشگاه بیلیارد روایت می‌کند. محمدرضا فروتن، پولاد کیمیایی، ساعد سهیلی، شقایق فراهانی و سحر دولتشاهی از بازیگران اصلی فیلم هستند. علیرضا زرین دست فیلمبرداری متروپل را برعهده دارد. این ششمین تجربه همکاری این دو با یکدیگر است. فیلمبرداری زرین دست برای فیلم «حکم» موفق‌ترین تجربه همکاری این دو بوده است. تینا پاکروان مدیر تولید و از بازیگران متروپل است. بخش عمده این فیلم در سینمای متروک متروپل خیابان لاله‌زار ساخته شد که به گفته کیمیایی ترمیم و حضور در این فضا ایده‌های زیادی برای کار آخر او داده است.

پیش از علی پروین، عباس کیارستمی در شب تولد کیمیایی به جمع عوامل متروپل در این سینمای متروک پیوست. علی عباسی تهیه کننده و بازیگر پیشکسوت سینما و محمدرضا گلزار هم از جمله کسانی بودند که با حضور در پشت صحنه فیلم، شاهد آخرین کار کیمیایی بودند.