به گزارش افکارنیوز، بهروز بقایی می‌گوید: هر کسی در طول کارش با یکسری از اتفاقات و لحظاتی مواجه می‌شود که دچار نوستالژی خواهد شد، اما مهمتر اثری است که در ذهن مخاطب بماند. این سریال نیز اثر خود را بر روی مخاطب گذاشته است و از این بابت خوشحالم.

بهروز بقایی کارگردان، می‌گوید: دوست دارم سریالی از این جنس و در مسیر آن بسازم.

او همچنین با اشاره به اینکه پخش این سریال در شبکه آموزش، تداعی‌کننده خاطره‌های سال‌هایی شده که این سریال را ساخته است، گفت: اگر سریال جدیدی در این مسیر باشد، می‌سازم.

وی همچنین در ادامه با اشاره به زنده‌یاد پوپک گلدره که در این سریال ایفای نقش کرده بود، گفت: این هنرمند در طول کارش خیلی خوب بود و با توجه به اینکه در طول کار همکاری مسالمت‌آمیزی داشت، سرانجام کار آنچه می‌بینید شد. پوپک گلدره پس از ساخت این سریال تماس‌هایی با من می‌گرفت و به خاطر همکاری که در این سریال داشتیم، صحبت می‌کردیم و آخرین باری که صدای او را شنیدم یک ساعت قبل از فوتش بود که سپس در سانحه‌ای که برایش پیش آمد از دنیا رفت.

بهروز بقایی در پاسخ به اینکه آیا کار جدیدی از جنس «دنیای شیرین دریا» برای تلویزیون ندارد؟ گفت: ‌ اگر سریالی در این مسیر باشد می‌سازم و دوست دارم کار کنم اما انگار تلویزیون نمی‌خواهد.

وی همچنین با اشاره به وضعیت فیلمنامه‌های سریال‌ها در تلویزیون گفت: فکر می‌کنم وضعیت خوب بودن یا نبودن فیلمنامه‌ها دوره‌ای است. شاید وضعیت کنونی به این دلیل باشد که بازخوان‌ها عوض می‌شوند اما باید بگویم این سریال‌ها در حد تماشاگر تلویزیونی خوبند. تلویزیون هر چه مخاطب را دست پایین بگیرد می‌تواند هر چیزی را قالب کند. اما امیدوارم نخواهد چیزی را قالب کند.

این کارگردان همچنین گفت: تلویزیون باید تغییرات اساسی در ارتباط با گزینههایش داشته باشد.