به گزارش افکارنیوز، جواد توانا درباره سری جدید مجموعه " حدیثسرو " که به زندگی و شخصیت آیت الله سیدجمال‌الدین گلپایگانی می پردازد به خبرنگار مهر گفت: عوامل سازنده این مجموعه برای تصویربرداری بخشی از زندگی و فوت آیت الله گلپایگانی در عراق، مدتی را در عراق ساکن بود و اکنون در حال تصویرداری بخش‌هایی در اصفهان و بازسازی برهه‌ای از زندگی ایشان در این شهر هستیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه آیت الله گلپایگانی تا ۲۵ سالگی در اصفهان بوده است، از لوکیشن های مختلف تصویربرداری در اصفهان یاد کرد و گفت: لوکیشن اصلی ما مجموعه تخت فولاد است و در روزهای آینده مسجدجامع اصفهان، مدرسه چهار باغ، مسجد امام صادق(ع) و همچنین بخش هایی هم در بافت قدیمی تصویربرداری خواهد شد.

کارگردان یکی دیگر از مجموعه های " حدیثسرو " که درباره زندگی آیت الله شاه آبادی ساخته شده بود، درباره ساخت این مجموعه اظهار کرد: نوعی تمایل و اشتیاق به عرفان در جامعه ما بوجود آمده که مسیر آن به انحراف کشیده شده بنابراین ایده اولیه مجموعه " حدیثسرو " معرفی عرفان واقعی در تشیع بود. تمام تلاش ما هم این بود که این امر با الگوهایی از عرفای معاصر تبیین شود که نمونه‌های آن ساخت مستندهایی با محوریت علامه طباطبایی و شاه آبادی بود.

توانا در پایان عنوان کرد: آیت الله گلپایگانی در مباحثعرفانی و اخلاقی از شخصیت والایی برخوردار بودند و ما در تحقیقات خود با اطلاعات زیادی در مورد شخصیت وی مواجه شدیم و فکر می کنم بتوانیم داستان این شخصیت را در حدود ۷ قسمت تولید کنیم و تا چند روز آینده تصویربرداری این کار به پایان خواهد رسید.

در این مجموعه مستند از " حدیثسرو " عبدالکریم عرشی تهیه کننده، میثم ریاحی مدیر تصویربرداری، سیدبهمن حسینی دستیار کارگردان و برنامه ریز، آنه محمد ایری طراح صحنه و لباس و احمد جدیدی مدیر تولید هستند.

مجموعه " حدیثسرو " پیش از این با محوریت علامه طباطبایی، آیت الله قاضی و علامه شاه آبادی ساخته شده است که کارگردانی قسمت های مربوط به علامه طباطبایی بر عهده جلیل سامان بوده است.