به گزارش افکارنیوز، این مراسم با هدف جمع‌آوری دیه برای آزادی یک زندانی محکوم به قصاص به صورت همت عالی دوشنبه یکم مهر ماه، ساعت ۲۰ در سینما آزادی برگزار خواهد شد.

این مراسم نیز به همت حجت الاسلام شهاب مرادی، مهناز افضلی، مهتاب کرامتی، محمود رضوی و بهروز شعیبی و با حضور جمعی از خیران، ورزشکاران، هنرمندان و خوانندگان برگزار می شود.

حدود سه هفته قبل در اولین مراسم گلریزانی که برای جمع آوری دیه توسط همین گروه در ایوان شمس برگزار شد، دختری ۲۸ ساله محکوم به قصاص از اجرای حکم رهایی پیدا کرد. خانواده مقتول پس از گذشتن از حق خویش در ازای دریافت مبلغی از اجرای حکم صرف نظر کردند تا این محکوم، بعد از ۶ سال زندان از قصاص نجات پیدا کند.

در مراسم روز دوشنبه نیز قرار است با جلب رضایت اولیای دم و جمع آوری دیه، دختر محکوم دیگری از قصاص نجات پیدا کند. مراسم گلریزان با نمایش فیلم " دهلیز " به کارگردانی بهروز شعیبی و تهیه‌کنندگی محمود رضوی همراه خواهد بود.

فیلم " دهلیز " که چندی پیش اکران شد و فروش موفقی هم در گیشه داشت داستان زندگی خانواده‌ای سه نفره است که مرد خانواده به دلیل ارتکاب قتل غیرعمد در زندان به سر می‌برد و حال همسر جوان وی به دنبال گرفتن رضایت اولیای دم است. چالش‌های این زن و پسر کوچکش که حالا فهمیده پدرش در زندان است داستان فیلم را جلو می‌برد.

این فیلم در جشنواره فیلم فجر سال گذشته به نمایش درآمد و مورد پسند مخاطبان و منتقدان قرار گرفت. شعیبی "دهلیز" را به عنوان اولین فیلم بلند سینماییاش ساخته است.