به گزارش افکارنیوز، در پی درج گزارشی در خبرگزاری مهر مبنی بر تبدیل شدن منزل سیمین دانشور و جلال آل احمد به لوکیشن تصویربرداری یک سریال تلویزیونی، علی خلاقی، همسر و وکیل لیلی ریاحی فرزندخوانده سیمین دانشور در تماسی تلفنی با خبرنگار مهر به این رویداد واکنش نشان داد و گفت: من در اولین فرصت که امروز(چهارشنبه) باشد با مراجعه به سازمان میراثفرهنگی، اسناد خودم را ارائه خواهم داد و نسبت به این رویداد اعتراض خواهم کرد و از مسئولان خواهم خواست تا از ادامه این روند جلوگیری کنند.

وی افزود: پرونده حقوقی مربوط به این منزل در تاریخ ۳۰ مرداد برای تجدید نظر به شعبه ۵۵ دادگاه عمومی تهران منتقل شده و هنوز در این مورد رای صادر نشده است، اما من مدارکی اعم از حکم ابتدایی دانشگاه، وصیت نامه مرحوم دانشور که در آن ثلثاموال ایشان به همسر من واگذار شده و وکالت نامه خودم را ارائه می‌کنم و اعلام می‌کنم چنین اقدامی علیه این خانه دور از موازین قانونی است.

وی تاکید کرد: من هنوز نمی‌دانم چرا خانم ویکتوریا دانشور و همسرش که خودشان صاحب منزلی مستقل در تهران هستند در این منزل سکنی گزیده‌اند. این حرکت از نظر من تلاشی است برای تصاحب و فروش این منزل که باید از آن جلوگیری شود.

خلاقی تاکید کرد: بنده در سن ۷۴ سالگی علاقه‌ای به فروش این منزل و کسب پول از این واسطه ندارم. تنها خواسته من جلوگیری از تخریب این منزل به اشکال مختلف است.

خبرگزاری مهر روز گذشته در گزارشی از استفاده منزل سیمین دانشور و جلال آل احمد در منطقه تجریش تهران به لوکیشن یک سریال تلویزیون خبر داد. این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که این منزل در فهرست آثار ملی ثبت شده و هیچ نوع تصرف مادی و معنوی در آن بدون مجوز میراثفرهنگی امکان پذیر نیست.

روز گذشته ویکتوریا دانشور نیز در گفتگو با یکی از رسانهها و در پی درج گزارش مهر عنوان داشته بود که مبلغ ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بابت اجاره دادن چهار شب این منزل دریافت کرده که آن را صرف تعمیر فاضلاب این خانه کرده است!