به گزارش افکارنیوز، بیستمین دوره کتاب سال دانشجویی از سوی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی و با حمایت ستاد برگزاری هفته کتاب، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌‌ها، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزارت ورزش و جوانان، سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشجویان کشور، سازمان همیاری اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی و معاونت گردشگری سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار می‌شود.

جشنواره در دو بخش اصلی و ویژه برگزار می‌شود؛ در بخش اصلی آثار دانشجویان کلیه رشته ‌ها شامل علوم پایه، علوم کشاورزی و منابع طبیعی، هنر و معماری، فنی و مهندسی، علوم پزشکی و دامپزشکی و علوم انسانی و در بخش ویژه آثار منتشر شده با موضوعات حماسه سیاسی، اقتصادی به مناسبت نام گذاری سال ۱۳۹۲ از سوی مقام معظم رهبری، قرآن و علوم، اشتغال و کارآفرینی و گردشگری داوری می‌شود.

داوری این دوره در حال انجام است و در روزهای آینده به پایان می‌رسد. در این دوره ۴۰۵ اثر به دبیرخانه ارسال شد که از این میان در گروه علوم پزشکی ۶۱، فنی مهندسی ۵۹، علوم کشاورزی و منابع طبیعی ۱۹، علوم پایه ۲۷، فلسفه و دین ۲۵، علوم سیاسی ۹، حقوق ۱۵، اقتصاد ۱، علوم اجتماعی ۲۰، مدیریت ۲۶، روانشناسی ۴۰، تاریخ و جغرافیا ۱۶، زبان و ادبیات ۳۴، تربیت بدنی ۱۱ و هنر و معماری ۲۳ کتاب داوری می‌شود.

هم چنین در بخش ویژه این رویداد، ۹ کتاب در حوزه علوم قرآنی، ۱ کتاب گردشگری، ۶ کتاب کارآفرینی و ۳ کتاب با محوریت شعار امسال به دبیرخانه رسید.

جشنواره کتاب سال دانشجویی هر سال با هدف ایجاد نشاط علمی در مراکز علمی و دانشگاهی کشور، جلب همکاری و حمایت ناشران حوزه دانشگاهی، چاپ آثار دانشجویی، تقویت بنیه علمی دانشجویان، با ارائه آثار مکتوب و حمایت از دانشجویان نوقلم برای تولید اندیشه‌های جدید برگزار می‌شود.

بنابر این خبر، بیستمین دوره این رویداد ساعت ۹ تا ۱۲ روز ۲۸ آبان در تالار پژوهشکده فرهنگ و هنر جهاد دانشگاهی برگزار خواهد شد.

خبر دیگر از هفته کتاب اینکه یازدهمین دوره نمایشگاه کتب کاربردی و دانشگاهی در آستانه فرارسیدن بیست و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

یازدهمین نمایشگاه کتب کاربردی و دانشگاهی با حضور ۲۷ ناشر و ارائه کتاب‌های پزشکی، علوم انسانی، علوم پایه، مهندسی، هنر و عمومی برگزار می‌شود. در این نمایشگاه بیش از ۴۵ هزار کتاب لاتین و ۵ هزار کتاب عربی عربی عرضه خواهد شد.

یازدهمین نمایشگاه کتب کاربردی و دانشگاهی از ۱۲ تا ۱۵ آبان ماه سال‌ جاری به همت انجمن فرهنگی ناشران بین المللی ایرانیان در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

نمایشگاه کتب کاربردی و دانشگاهی بزرگترین نمایشگاه کتاب پس از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران است که هر ساله با هدف عرضه جدید ترین کتب علمی در شاخه‌های مختلف دانشگاهی برگزار می‌شود.

بیست و یکمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از ۲۵ آبان ماه تا ۲ آذر ماه سال جاری در سراسر کشور برگزار میشود.