به گزارشافکارنیوز،ظهر عاشورا نزدیک می‌شود و موقع اقامه نماز فرا می‌رسد، اباعبدالله الحسین(ع) به نماز می‌ایستد و یاران سپر جان مولا می‌شوند تا امام نماز را که بدان عشق می‌ورزد به جا آورد، نماز به پایان می‌رسد و چند تن از یاران صدیق امام با تیرهای زیاد بر بدن جان به جان آفرین تسلیم می‌کنند و چه زیبا لقب شهید نماز را به خود اختصاص می‌دهند.

ساعتی بعد، دیگر از یاران امام(ع) کسی باقی نمانده است و نوبت به خاندان آل طه می‌رسد … اکنون علی‌اصغر، علی اکبر، قاسم بن الحسن و … به شهادت ‌رسیده‌اند و امام که بدون علمدار در صحرای نینوا تنها مانده است، ندای «هل من ناصر ینصرنی» سر می‌دهد…

حالا چهارده قرن از آن زمان می‌گذرد، اما عاشقان حضرتش همچنان بر سر و سینه می‌زنند و خون می‌گریند.

امروز نیز مردم سیاهپوش تهران در حالی در ماتم مصیبت مولا و مقتدای آزادگان سوگوارند که جوانان در سوگ شهادت علی اکبر(ع) و نوجوانان در سوگ شهادت قاسم بن الحسن داغدارند و مادران شیرخوارگان در غم حضرت رباب(س) شریک، و خواهران شهدا در حزن و اندوه دل زینب اشک ماتم بر چهره‌شان جاری است.

مردان و زنان داغدار از کودک و جوان گرفته تا میانسال و سالمند هر یک به نوعی تلاش می‌کند که عشق و علاقه خویش را به پسر مظلوم فاطمه(س) نشان دهد، ‌کودکان شیرخواری که به یاد طفل رضیع کربلا سبزپوش شده یا کودکانی که با دستان کوچکشان زنجیر را بر شانه می‌زند و جوانانی که با پای برهنه به عزاداری می‌پردازد همه و همه نشان از آن دارد که عشق حسین(ع) در قلوب مؤمنین حرارتی است که هیچ‌گاه خاموش نمی‌شود.

در پایتخت ایران اسلامی و در کلانشهر تهران در جای جای آن تکایا، ‌هیئات، حسینیه‌ها و مساجد بی‌شماری قرار دارد که در این روز حزن و اندوه از ساعات ابتدایی امروز(پنج‌شنبه ۲۳ آبان ماه) عشاق حسینی حضور پیدا کرده و میادین اصلی شهر شاهد حضور جمعیت بی‌شماری از این دلدادگان حسینی است.

بر اساس این گزارش، تجمع عاشوراییان در میدان امام حسین(ع) به تنهایی گویای میزان ارادت عاشقان ثارالله در تهران است.

میادین نبوت، قیام، فلسطین، صادقیه، چیذر، جهاد، شوش، سعادتآباد، شهرک شهید محلاتی، شهدا، افسریه و ... مملو از جمعیت عزاداری است که هر لحظه بر تعداد آنها افزوده میشود تا همزمان با بانگ اذان ظهر، به یاد نماز ظهر عاشورا این فریضه الهی را اقامه کنند.