به گزارش افکارنیوز، در ابتدای این مراسم جلیل اکبری‌صحت مدیر روابط عمومی این دوره از جشنواره ضمن خوشامدگویی به مهمانان و مدعوین گفت: این مراسم امروز با حضور برگزیدگان دوره قبل همچنین مسئولان اجرایی امسال و دوره گذشته و تعدادی از اعضای هیات انتخاب برگزار می شود.

محمد حیدری مدیر هنری جشنواره قبل از رونمایی پوسترهای سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر عنوان کرد: ما برای همه مراحل هنری این دوره از جشنواره همچون پوستر، آیین ها، تیزرها و… تمی را در نظر گرفته ایم و غالب رنگ‌هایی که در این مراحل هنری به کار گرفته می شود رنگ های فیروزه ای، سورمه ای و بنفش است.

وی افزود: برای فکر و ایده این کار سراغ دو نفر رفتیم که یکی از آنها مجید برزگر بود که پوستر بخش بین الملل را طراحی کرد و پوستر بخش سینمای ایران را هم مهدی سعیدی طراحی کرد که در بحثفرهنگ ایرانی و خط شهره ویژه‌ای دارند.

در ادامه علیرضا رضاداد دبیر این دوره از جشنواره فیلم فجر گفت: هفته گذشته که این پوسترها آماده شد ما فکر کردیم بهترین راه برای رونمایی از آنها دعوت از برگزیدگان دوره قبل و به نوعی تشکر مجدد از آنها است. جشنواره فجر یک سرمایه ملی است و ما همه جا حافظ و نگهبان این سرمایه هستیم.

دبیر جشنواره افزود: هر کدام از دوره ها که دوستانی زحمت برگزاری این رویداد را کشیده‌اند، تلاش کرده اند نگهبان و حافظ این سرمایه باشند. از این که امکان نبود همه برگزید های دوره قبل را دعوت کنیم عذرخواهی می کنم. دعوت از این برگزیدگان باعثمی شود که در سینمای کشور معنای امید و اطمینان که روز به روز بیشتر می شود، تقویت شود. خوشبختانه فضای بسیار مثبتی به وجود آمده است و تلاش می کنیم این دوره از جشنواره فجر بهتر از دوره های قبل برگزار شود.

در ادامه رضا داودنژاد کارگردان سینمای ایران گفت: امیدوارم سینمای ما امنیت داشته باشد و تولید در آن به یک نظم برسد تا هر شخصی تهیه‌کننده و کارگردان نشود و بازار را خراب کند. این ناهماهنگی قیمت‌ها را هم به هم می‌زند. باید نظام فعالیت صنفی نظمی پیدا کند و ما به یک بازار ویدئویی نیازمندیم که در اختیار قاچاقچیان نباشد.

وی افزود: امیدوارم سینمای ایران به جایی برسد که این ۴۰ میلیون مخاطبی که این روزها سریال های ماهواره ای آنها را به تاراج برده است دوباره به سالن های سینمایی بازگردند و فیلم های ما را ببینند. امیدوارم این دوره از جشنواره به اندازه ای خوب باشد که به لیاقت ها جایزه داده شود و امید است ایرانی شاد داشته باشیم و همه به هم احترام بگذاریم.

رسول صدر عاملی کارگردان و داور دوره قبل جشنواره فیلم فجر گفت: از ۱۰-۱۵ سال پیش جشنواره فیلم فجر بسیار پراهمیت شده است و همه دنیا آن را رصد می کنند. باید بدانید که سینمای ایران و جشنواره فیلم فجر به یکدیگر نیاز دارند و همه معرف سینمای ایران در دنیا هستند.

حمید فرخ نژاد بازیگر سینمای ایران نیز در این مراسم گفت: ‌ جشنواره فجر برای سینمای ما حکم سال تحویل را دارد و همه ما باید در ابتدای این سال دعا کنیم. سینما و مقوله هنر جزو علوم انسانی است و تابع قانون نیست. برای سینما قانونمندی آرزو می کنم و امیدوارم سینماگر ما اهمیت داشته باشد و امید است در آینده اتفاقات خوبی بیفتد.

وی ادامه داد: ما منتقد بیسواد زیاد داریم ولی امیدواریم این فرهنگ جا بیافتد که همه به هم احترام بگذاریم و هر شخصی به خود اجازه ندهد فیلمی را از پرده پایین بکشد. اگر نگاهی به افتخارات ایران بیاندازیم متوجه می شویم که بالاترین افتخار برای سینمای ایران است، قدر این سینما را بدانیم چرا که کشورهای خلیج فارس تلاش می کنند تا به سینمای ما برسند. امیدوارم مسئولان به این سینما احترام بگذارند و قدر آن را بدانند.

در ادامه این مراسم پوران درخشنده و انسیه شاه حسینی پوستر بخش سودای سیمرغ را رونمایی کردند. پس از آن پوران درخشنده گفت: امیدوارم سینمای ایران به تعالی برسد چرا که مهمترین دلیل حضور ما مردم هستند و ما باید از زاویه دید آنها به مسایل نگاه کنیم. امیدوارم با حضور علیرضا شجاع نوری و دیگر دوستان در بخش بین الملل اتفاقات خوبی بیافتد چرا که ما در سطح بین المللی حرف های زیادی داریم و مخاطبان بسیاری هم خواهیم داشت. باید تلاش شود در این زمینه فعالیت چشمگیری روی دهد.

همچنین انسیه شاه حسینی کارگردان سینمای دفاع مقدس نیز این عید سینمای ایران را تبریک گفت.

هومن بهمنش، رسول صدرعاملی و مسعود فراستی در ادامه این مراسم پوستر جام جهان نما و بهمنش و عباسیان پوستر بخش نگاه نو را رونمایی کردند.

همچنین ابراهیم فیاض و جمال امید هم پوستر سینمای سعادت را رونمایی کردند.

در پایان با حضور علیرضا رضاداد و محمد حیدری مشاور هنری جشنواره سایت جشنواره فیلم فجر رونمایی شد.

همچنین رضاداد نیز در این بخش گفت: در نظر داریم اسناد ۳۱ دوره قبل جشنواره را جمع کنیم و در این سایت در اختیار علاقمندان قرار دهیم و نسخه انگلیسی این سایت نیز به زودی رونمایی خواهد شد.

در این مراسم حمید فرخ نژاد، محمد حسین لطیفی، رسول صدرعاملی، داریوش فرهنگ، علیرضا رضاداد، حسین زندباف، ناصر باکیده، علیرضا شجاع نوری، ایرج تقی پور، مینو فرشچی، ابراهیم داروغه زاده، محمدرضا عرب، محمدرضا عباسیان، محمد حیدری، مسعود احمدیان، علیرضا داودنژاد، منوچهر شاهسواری، امیر سیف زاده، سیدضیاء الدین دری، محسن علی اکبری، هومن بهمنش، آتوسا قلمفرسایی و ... حضور داشتند.