به گزارش افکارنیوز، کامبیز ملکی، مسئول واحد کارشناسی و لوکیشن شهرک سینمایی غزالی در مورد ساخت سر در و ورودی این شهرک گفت: حدود یک یا دو ماه پیش اعلام کردیم که این سر در که اکنون یک دیوار بتونی زشت و بی‌قواره است احتیاج به مرمت و نوسازی دارد.

وی افزود: ما برای اینکه طراحان سردرگم نشده و بدانند که باید بر روی چه چیزی کار کنند یکسری از عکس‌های شهرک غزالی را در اختیار امور کارشناسی اداره کل نگهداری و تعمیرات ساختمان و تاسیسات سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران قرار دادیم تا آنها طراح مورد نظرشان را بیابند.

ملکی خاطرنشان کرد: این جریان طراحی را صدا و سیما به مسابقه گذاشته و طراحان و معماران می‌توانند با مراجعه به سایت صدا و سیما ایمیلی به مدیریت امور کارشناسی اداره کل نگهداری و تعمیرات ساختمان و تاسیسات بزنند تا با آنها ارتباط گرفته شود و آنچه که از طرح انتظار می‌رود در اختیارشان بگذارند.

وی در مورد اینکه آیا طراح سردر باید اجراکننده طرح نیز باشد، توضیح داد: خیر لازم نیست که طراح خود مجری نیز باشد. اصولا این یک مسابقه است که قصد داریم طرح‌های برتر را انتخاب کرده و از میان آنها یک طرح را برای اجرا برگزینیم.

مسئول واحد کارشناسی و لوکیشن شهرک سینمایی غزالی ادامه داد: فاز اول، طراحی سردر اصلی و ورودی شهرک است ولی این ورودی باید موارد زیادی را داشته باشد که در این میان می‌توان به داشتن اتاق انتظار، باجه فروش بلیت، اتاق نگهبانی و چندین مورد دیگر اشاره کرد.

وی بیان کرد: دوست داریم طراحی طوری باشد تا بتوانیم یک بازارچه سنتی نیز درست کنیم. ترجیحا قصد داریم که تا آخر امسال طرح‌ها را جمع‌آوری و در مورد آنها تصمیم‌گیری کنیم.

ملکی در پایان سخنان خود با ذکر این جمله که طرحی که نهایی میشود باید مدرن و در عین حال سنتی باشد، گفت: با توجه به هویت ملی شهرک سینمایی غزالی لازم است که ابتکارات و ایدههای نوین و خلاقانه معماران و طراحان برای اجرای طراحی سردر ورودی و دیوار این مجموعه به کار گرفته شود.