به گزارش افکارنیوز، جهانگیر میرشکاری صدابردار پیشکسوت سینما و تلویزیون کشور در سال ۱۳۲۶ در شهر آبادان متولد شد. وی در سال ۱۳۵۱ از مدرسه عالی تلویزیون و سینما فارغ التحصیل شد.

میرشکاری که بیشترین همکاری خود در زمینه صدابرداری را با بهرام بیضایی داشته است، کار صدابرداری در سینما را از سال ۱۳۶۵ با فیلم " باشوغریبه کوچک " ساخته بهرام بیضایی آغاز کرد. میرشکاری با دریافت ۴ سیمرغ بلورین و یک لوح زین از جشنواره بین المللی فیلم فجر در گروه رکوردداران این جشن سینمایی کشور دسته بندی می شود.

وی برای اولین بار در سال ۱۳۶۵ با صداگذاری " خانه دوست کجاست " ساخته عباس کیارستمی و " اجاره نشین ها " به کارگردانی داریوش مهرجویی لوح زرین جشنواره فیلم فجر را از آن خود کرد. این صدابردار سینما که فارغ التحصیل تلویزیون است همزمان با تحصیل کار صدابرداری را آغاز کرده و طی چهار دهه آن را ادامه داده است.

میرشکاری در سال ۱۳۶۸ برای فیلم " زیربام های شهر " ساخته اصغر هاشمی سیمرغ بلورین جشنواره بین المللی فیلم فجر را دریافت کرد. همچنین برای فیلم های " هنرپیشه "، " سرزمین خورشید " و " متولد ماه مهر " سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر را دریافت کرد.

میرشکاری صدابرداری فیلم‌های " سگ کشی "، " کلوزاپ "، " مهمان مامان "، " کاغذ بی خط " و … را بر عهده داشته است.

وی امسال با فیلم های " زندگی جای دیگریست " ساخته منوچهر هادی و " پاپ " به کارگردانی احسان عبدی پور در سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر حضور خواهد یافت.

میرشکاری در این روزها مشغول صداگذاری فیلم سینمایی " در دنیای تو ساعت چند است " به کارگردانی صفی یزدانیان و تهیه کنندگی علی مصفا است.

سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر در نظر دارد آیین بزرگداشت جهانگیر میرشکاری صداگذار با تجربه سینمای ایران را در سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر برگزار کند. مراسم بزرگداشت این هنرمند با تجربه و پیشکسوت سینمای ایران همزمان با برگزاری جشنواره فیلم با حضور بزرگان سینمای ایران برگزار می شود.