به گزارش افکارنیوز، برگزیده های بخش های مختلف چهارمین جشنواره مردمی فیلم عمار امشب جمعه ۱۳ دی ماه در مراسم افتتاحیه جشنواره مشخص شدند و به این برگزیدگان با حضور خانواده های شهدا جوایزی اهدا شد. داوران بخش های مختلف، برگزیدگان دوره های قبلی این جشنواره بودند.

در بخش تیرز از اقلام تبلیغی، تیزر فیلم های " حنانه " ساخته محمدابراهیم حمیدیا و " نشانه‌ها " از یاسر طالبی به عنوان برگزیده معرفی شدند و تندیس ویژه این بخش نیز به تیزر مستند " آخرین روزهای زمستان " ساخته حسین جمشیدی گوهری و سجاد پهلوان زاده رسید.

در بخش پوستر از اقلام تبلیغی نیز پوستر هیئت داوران روح الله موحدی را برای پوستر مستند " به پشت تابلو نگاه کن " و هادی محمدیان را برای پوستر پویا نمایی " بینا و دینا " برگزیده شناخت و جایزه ویژه هیئت داوران نیز در بخش پوستر به علی عزیزی برای فیلم " عنکبوت " تعلق گرفت.

همچنین در بخش فیلمنامه، جایزه دوم بخش فیلمنامه به اسماعیل رحیم زاده برای طرح فیلمنامه " شب منامه " و حسین اسماعیلی برای فیلمنامه " آسمان نقطه سیاه ندارد " و فیلم‌نامه " سپیده‌دم " نوشته بیژن بیات داده شد. جایزه اول نیز به " ابوموسی دل بندر " به خاطر تجلیل از غیرت ملی داده شد.

در بخش فیلمنامه فیلم کوتاه هم " تموک " نوشته سید محمد ابراهیم حجتی جایزه ویژه را از آن خود کرد.

در بخش مسابقه نماهنگ نیز محمدرضا خردمندان برای دو اثر " درنگ " و " پیشرفت‌ها "، محمدعلی مطهری برای " مرگ بر آمریکا " و محمدحسین علی‌بابایی برای " این عمار " لوح تقدیر دریافت کردند و جایزه ویژه هیات داوران به " ایستاده‌ایم " ساخته محمدباقر مفیدی‌کیا اهدا شد.

در بخش مسابقه " فیلم ما " نیز فردین آرش برای اثر " مسجد کلیسا نیست " و مجتبی صدیقی برای " کاظم آقا دربست " جایزه گرفتند و جایزه ویژه هیات داوران در این بخش به علی اخوان برای اثر " نفوذی‌ها " تعلق گرفت.

در بخش نقد و پژوهش سینمایی نیز به ترتیب محمدامین نوروزی در بخش نقد برای " سمبولیسم فطری، آغازی برای فرم تصویری مطلوب " و رفیع‌الدین اسماعیلی در بخش پژوهش سینمایی برای اثر " بازنمایی الگوی شخصیتی مرد در سینما " برگزیده شدند.

این مراسم با رونمایی از ترانه حامد زمانی با عنوان "گزینه های روی میز" که شعری از محمدمهدی سیار بود و همچنین نمایش "پیام راشل کوری ۲" به پایان رسید.