به گزارشافکارنیوز، علی دارابی معاون سیما رسانه ملی در آیین افتتاحیه سومین جشنواره بین‌المللی جام‌‌جم ضمن عرض خیرمقدم و خوشامد خدمت همه مدیران، تهیه‌کنندگان و هنرمندان صداوسیما گفت: آیین افتتاحیه سومین جشنواره تلویزیونی جام‌جم را با اضافه شدن بخش بین‌الملل را برگزار می‌کنیم.

وی افزود: جشنواره جام‌جم جشنواره نوپایی است که امیدواریم به درخت تنومندی تبدیل شود که خود بتواند به جشنواره بزرگی در منطقه و جهان اسلام تبدیل شود که در دنیا بدرخشد.

معاون سیما رسانه ملی اضافه کرد: رسانه ملی تولیدات پاک و اخلاق‌گرا را سرلوحه کار خود قرار داده تا با این ویژگی‌ها آثار خود را تولید و به نمایش بگذارد.

دارابی با اشاره به وضعیت جهانی کشور ایران گفت: تولیدات صداوسیما با الزام پخش در عرصه بین‌المللی عرضه می‌شود و باید به این مساله توجه داشت. اگر امروز می‌خواهیم که آثار خود را در عرصه بین‌الملل معرفی کنیم باید تاثیرگذار باشد.

وی به خاطره‌ای از دیدار رئیس‌ صداوسیمای ترکیه با عزت‌الله ضرغامی اشاره کرد و گفت: زمانی که سریال‌های ایرانی در ترکیه نمایش داده می‌شد خیابانهای ترکیه خلوت می‌شدند.

معاون سیما رسانه ملی به وجود شبکه‌های مختلف ماهواره‌ای اشاره کرد و افزود: وجود ائتلاف‌های بزرگ سخن‌پراکنی و رسانه‌ای جهان غرب این پیام را می‌دهد که عوامل برنامه‌ساز رسانه ملی در تولید آثار خود تاثیرگذار بوده و آنها را به انفعال کشانده‌ است و ۷۱ بار قطع شبکه‌های ایرانی در ماهواره‌ها هیچ مفهوم دیگری ندارد.

دارابی ویژگی جشنواره تلویزیونی جام‌جم را تاکید و افتخار به تولیدات و نمایش آثار صداوسیما در قاب تلویزیون دانست و گفت: از همه شما هنرمندان، برنامه‌سازان و بازیگران و همه عواملی که در خلق یک اثر نقش تاثیرگذاری داشته‌اند و به ما کمک کرده‌اید صمیمانه تقدیر و تشکر می‌کنم.

وی گفت: فرهنگ و هنر بخش مظلوم کشور است.

معاون سیما رسانه ملی به مساعدتها و همراهی‌های برنامه‌سازان در شرایط سخت مالی کشور اشاره کرد و گفت: این همکاری‌ها امروز ارزش مضاعف پیدا می‌کند که برنامه‌هایی تولید شده که با تلاش و کوشش شما به تولید رسیده‌اند.

دارابی با بیان اینکه در آیین افتتاحیه این جشنواره شاهد تقدیر، تجلیل و نکوداشت مدیران، هنرمندان و خانواده‌های شهدا و رزمندگان اشاره و خاطرنشان کرد: این حرکت گویای این است که به نمایندگی از رسانه ملی تعدادی از عزیزان را مورد تقدیر قرار می‌دهیم که نشانگر این است زحمات مدیران قبل از خود ارج می‌نهیم و موفقیت‌های ما مرهون تلاشها و زحمات همکاران گذشته ما بوده است که باید این حرکت را تبدیل به یک فرهنگ کنیم.

وی گفت: رسانه ملی در خط مقدم فرهنگ‌سازی است که امیدوارم این کار گسترش و توسعه یابد و ما وام‌دار رزمندگان و مجاهدتهای آنها هستیم و هر اندازه که باید فرهنگ مبارزه و مقاومت گسترش دهیم.

معاون سیما رسانه ملی افزود: پس از ۳۴ از پیروزی انقلاب اسلامی جامعه هنری ما وفادار و عاشق نظام بوده و هستند و باید شرایط را به گونه‌ای ایجاد کنیم که گروه‌های مختلف نیز میدان داشته باشند.

دارابی در پایان خاطرنشان کرد: فضای اخلاق، صداقت و راستگویی را باید در کارها اضافه کنیم و زمینهسازی مشارکت سیاسی برای جامعه نیز فراهم شود تا جامعه گامی به سوی جلو حرکت کند و اثرگذار باشد.