به گزارش افکارنیوز، فرامرز قریبیان عضو هیات داوری سی و دومین جشنواره فیلم فجر درباره حضورش در این دوره گفت: سال‌ها بود داوری را قبول نمی‌کردم چرا که مشکلات را می‌دانستم و مسائلی را که آخر هر دوره درباره داوران گفته می شود، دیده بودم اما به خاطر آقای رضاداد که به سینما حسن نیت دارد و برای پیشرفت آن حرکت می‌کند، ‌ قبول کردم این دوره به عنوان داور در جشنواره حضور داشته باشم.

وی ادامه داد: به طورطبیعی در جلسات هیات داوری هرکس نظراتی دارد اما به هر حال آنچه در پایان جلسات جمع بندی می شود ملاک است. مثلا اینکه بهترین فیلم دو انتخاب باشد و یا در بخش‌هایی دو سیمرغ داده شود یا اینکه در بخش بازیگر مکمل زن دو دیپلم افتخار داده شود نتیجه مباحثاست.

قریبیان متذکر شد: در حوزه صدا هم صحبت زیادی شد که در نهایت قرار شد به یک فیلم برای صدابرداری و صداگذاری دو سیمرغ داده شود.

این بازیگر تعداد فیلم‌های جشنواره سی‌ودوم را در بخش مسابقه زیاد عنوان کرد و گفت: حدود ۱۰ فیلم مناسب بخش مسابقه نبود و اگر مثل سال‌های قبل ۲۲ فیلم به این بخش راه پیدا می‌کرد قضاوت بهتر می‌شد.

وی با اشاره به حواشی فیلم «عصبانی نیستم» اظهار کرد: در این مورد با توجه به اینکه تهیه کننده فیلم از داوری نهایی انصراف داد فیلم از داوری درآمد و نتایجی که در اختتامیه خوانده شد نتایج نهایی هیات داوری با توجه به انصراف یک فیلم بود و جای هیچ شک و شبهه ای وجود ندارد.

قریبیان با اشاره به ویژگیهای این دوره جشنواره گفت: اجرای جشنواره از نظر نظم خصوصا در سالن میلاد بهتر شده بود و امیدوارم در سالهای آینده هم داورهایی را انتخاب کنند که کارشان بهتر باشد.