نشست جواد شمقدری معاون امور سینمایی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با حاشیهای همراه بود.

به گزارش خبرآنلاین، شمقدری که در ابتدای سخنان خود در روز دوشنبه نهم خرداد در تالار نمایش فیلم فارابی از مجری برنامه «هفت» انتقاد کرده بود، زمانی که خبرنگار این برنامه تلویزیونی پشت تریبون قرار گرفت به او گفت سئوال خود را بپرسد و توضیح ندهد.

این در شرایطی بود که خبرنگار «هفت» تلاش داشت توضیحاتی درباره اظهارات لارنس فون تریر در جریان جشنواره کن ارائه دهد.

احسان ظلی‌پور گفت: «به نظر می‌رسد در مورد سخنان این فیلمساز مشاوران شما توضیحات کاملی را به شما نداده‌اند.» که در این بخش در از سخنان او شمقدری تاکید کرد نیازی به توضیح نیست و سئوال پرسیده شود. حتی به حمیدرضا دیبایی مدیر روابط عمومی معاونت سینمایی که مسئولیت اجرای برنامه را برعهده داشت گفت نفر بعدی را برای طرح سئوال دعوت کند.

اما خبرنگاران حاضر در سالن اعتراض خود را به رویه شمقدری در برخورد با یک خبرنگار با بیان اینکه «اجازه بدهید صحبت کند» نشان دادند و به این ترتیب ظلی‌پور گفت: «من دی‌وی‌دی سخنان فون تریر را به همراه زیرنویس آورده‌ام که شما سر فرصت ببینید.»

شمقدری با اشاره به اینکه دیویدی در اختیار سعید رجبیفروتن قرار بگیرد، گفت: همه چیز در کن زمانی شروع شد که او رژیم صهیونیستی را موی دماغ نامید. اگر او فقط در دفاع از هیتلر صحبت کرده بود کسی با او کاری نداشت، اما اظهار نظرش درباره رژیم صهیونیستی وضعیت را تغییر داد. مهم نیست او حرفش را پس گرفته یا نه. مهم واکنشی است که ما نشان دادیم.