به گزارش افکارنیوز، مجموعه «کلاه قرمزی» محصولات و عروسک‌های خود از جمله کلاه قرمزی، پسرخاله، جیگر، ببعی و فامیل دور را در نمایشگاه بازی اسباب بازی در معرض دید مخاطبان قرار داد.

با اتمام این نمایشگاه که همزمان با نمایشگاه کتاب در مصلا برگزار شد، علاوه بر استقبال بی‌نظیر مخاطبان، محصولات «کلاه قرمزی» به عنوان بهترین و برترین تولید کننده داخلی شناخته شد و مورد تقدیر قرار گرفت.

این انتخاب از سوی شورای نظارت بر اسباب بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان صورت گرفته است. همچنین فردا سه شنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه ساعت ۱۱ صبح یک قسمت جدید از برنامه «کلاه قرمزی» از شبکه ۲ سیما روی آنتن می‌رود که در آن تمام عروسک‌های مجموعه حضور دارند.

اتفاقاتی که در این قسمت رخ می‌دهد حول محور خانواده «فامیل دور» است و «دوره» نیز در این قسمت خواهد بود. ضمن اینکه «بچه فامیل» دور هم شیطنت‌های خاص خود را خواهد داشت.

مجموعه «کلاه قرمزی» به تهیه‌کنندگی حمید مدرسی و کارگردانی ایرج طهماسب سال‌ها است در نوروز و اعیاد مختلف به خانه خانواده‌های ایرانی می‌آیند.

در نوروز امسال چند شخصیت عروسکی جدید به نام‌های عزیزم ببخشید، دیبی و بچه فامیل دور به این مجموعه اضافه شدند.

دنیا فنیزاده، مرضیه محبوب، امیر سلطان احمدی، بنفشه صمدی و محمد لقمانیان از جمله عروسک گردانهای این مجموعه هستند و هنرمندانی چون حمید جبلی، محمدرضا هدایتی، بنفشه صمدی، بهادر مالکی، محمد بحرانی و کاظم سیاحی صداپیشگی شخصیتها را بر عهده دارند.