به گزارش افکارنیوز، در آیین اختتامیه بیست و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان اصفهان که دقایقی پیش(شامگاه دوشنبه ۱۴ مهرماه) در اصفهان برگزار شد، جوایز بخش ملی و بین الملل با حضور داوران این بخش اعلام شد.

برگزیدگان بخش سینمای ایران

پروانه زرین بهترین فیلم بلند: محمدعلی طالبی برای فیلم قول

پروانه زرین بهترین کارگردانی: غلامرضا رمضانی برای فیلم فرار از قلعه رود خان

دیپلم افتخار بهترین کارگردانی: سیامک کاشف‌آذر برای فیلم آوا

پروانه زرین بهترین فیلم‌نامه: محسن جسور برای فیلم آوا

دیپلم افتخار بهترین فیلم‌نامه اقتباسی: حسن بیان‌لو برای فیلم قول

پروانه زرین جایزه ویژه داوران برای فیلمبرداری: علی محمد قاسمی برای فیلم قول

پروانه زرین بهترین بازیگر نوجوان: سوگل نصرتی برای فیلم خانه‌ای کنار ابرها

دیپلم افتخار بهترین بازیگر کودک: به یاس نوروزی برای فیلم دزد و پری

دیپلم افتخار بهترین بازیگر کودک: به آرشام طالبی برای فیلم آوا

دیپلم افتخار بهترین بازیگر کودک: به گروه بازیگران کودک و نوجوان برای فیلم باغ بهشت

دیپلم افتخار بهترین دستاورد فنی و هنری: علی تصدیقی برای فیلم تتل و راز صندوقچه

جایزه ویژه بهنام محمدی(جایزه ویژه دبیر جشنواره): حسین قاسمی‌جامی برای فیلم به بادبادک‌ها شلیک نکنید

دیپلم افتخار بهترین بازیگر خردسال: رها بدرطالعی برای فیلم سرزمین رها

برگزیدگان بخش پویانمایی

پروانه زرین بهترین کارگردانی بلند پویانمایی: مازیار محمدی‌نژاد برای شهر راز

پروانه زرین بهترین فیلمنامه بلند پویانمایی: حمیدرضا حافظی برای افسانه شهر قالی

دیپلم افتخار بهترین اثر بلند پویانمایی: مرکز صداوسیمای اصفهان برای افسانه شهر قالی

پروانه زرین بهترین کارگردانی فیلم کوتاه و نیمه بلند پویانمایی: ساره شفیعی‌پور برای فیلم درخت

پروانه زرین بهترین انیماتور فیلم کوتاه و نیمه بلند پویانمایی: لیدا خسروانی برای پنکه

پروانه زرین بهترین دستاورد فنی و هنری کوتاه و فیلم بلند پویانمایی: بهزاد رجوی‌پور، آرش صوفی و فرید خزایی تمام زمستان‌هایی که ندیده‌ام

لوح تقدیر به پاس تولیدات ارزشمند: موسسه فرهنگی دار‌القرآن حکیم المهدی اصفهان: برای فیلم بخشنده

دیپلم افتخار بهترین کارگردانی فیلم کوتاه و نیمه بلند پویانمایی: مهین جواهریان برای عروسی شاپرک

دیپلم افتخاری بهترین کارگردانی فیلم کوتاه و نیمه بلند پویانمایی: بهروز خندان به سلامی برای روح‌الله

برگزیدگان بخش ویدئویی

دیپلم افتخار بهترین اثر بلند ویدیویی(تهیه‌کنندگی): رقیه حسینی برای فیلم بیداری

پروانه زرین بهترین کارگردانی بلند ویدیویی: مصطفی نظری‌زاده برای فیلم بچه‌های پرواز

پروانه زرین بهترین فیلم‌نامه بلند ویدیویی: محمددرویش علی‌پور برای بچه نشو‌

پروانه زرین بهترین بازیگر کودک و نوجوان بلند ویدیویی: سپیده کاشانی برای فیلم جشن تکلیف

دیپلم افتخار بهترین بازیگر کودک و نوجوان بلند ویدیویی: آقای شاهرخ دیانتیان برای فیلم تبسم گرگ

دیپلم افتخار بهترین بازیگر بلند ویدیویی: مهسا‌هاشمی، طناز دهقان، نازنین پیرکاری برای فیلم غریبه

پروانه زرین بهترین کارگردانی کوتاه و نیمه بلند ویدیویی: رضا فقیهی برای فیلم کودکان ابری

دیپلم افتخار بهترین کارگردانی کوتاه و نیمه بلند ویدیویی: سجاد احمدبیگی – برای فیلم برتلک باز

دیپلم افتخار بهترین کارگردانی کوتاه و نیمه بلند ویدیویی: محمد پسران رزاق و لیلا جعفری برای فیلم پیام کوتاه

دیپلم افتخار بهترین کارگردانی کوتاه و نیمه بلند ویدئویی به جلال ساعدی برای فیلم سیاه و سفید

دیپلم افتخار بهترین بازیگر فیلم کوتاه و نیمه بلند ویدئویی به مهدی جواهری برای فیلم پل

دیپلم افتخار بهترین بازیگر کوتاه و نیمه بلند ویدئویی به محمدکاظم مرادی و ملیکا حیدری برای فیلم بولود(ابر)

پروانه زرین جایزه ویژه هیات داوران کوتاه و نیمه بلند به فاضل پورابوطالب برای فیلم کودکی آقای هنرپیشه

برگزیدگان بخش بین‌الملل

پروانه زرین بهترین فیلم بلند: پائولا روتا برای فیلم پرواز سبک‌بال از ایتالیا

پروانه زرین بهترین کارگردانی فیلم بلند: محمدعلی طالبی برای فیلم قول از ایران

پروانه زرین بهترین فیلمنامه: گرت امبرشت برای سریع‌تر ادی! از بلِژیک

پروانه زرین بهترین اثر کوتاه یا نیمه بلند: کارل یاناک برای جیرکاو موش‌های سفید از چک

پروانه زرین بهترین بازیگر کودک و نوجوان: کوئن وان اوردام بازیگر فیلم برام بی‌قرار از هلند

پروانه زرین بهترین دستاورد فنی و هنری: آنا واندرهید برای فیلم برام بی‌قرار از هلند

پروانه زرین بهترین فیلم آسیایی: محمدعلی طالبی برای فیلم قول از ایران

پروانه زرین جایزه ویژه هیات داوران بین‌الملل: بهروز کرمی‌زاده برای فیلم بهار در سرزمین عجایب از آلمان

پروانه زرین بهترین اثر پویانمایی بلند: نانسی فلورنس ساوارد برای قوقولی قوقوی خروس از کانادا

پروانه زرین بهترین پویانمایی کوتاه یا نیمه بلند: امید خوش‌نظر برای تمام زمستان‌هایی که ندیده‌ام از ایران

پروانه زرین جایزه پویانمایی بین‌الملل به آلفردو سودرگیت برای فیلم آنی‌نا از اوروگوئه و کلمبیا

تندیس محمدالدوره(کودک و مقاومت) به رانی ماسالا برای زرافه از فلسطین

جایزه ویژه سیفژ به محمدعلی طالبی برای قول