به گزارش روابط عمو می مؤسسه کتابخانه و موزه ملی ملک، پرده خانه خدا با حضور محمد مهدی عسگرپور، کارگردان و مدیرعامل خانه سینما، در این مؤسسه رونمایی خواهد شد. سه قطعه پرده کعبه موجود در گنجینه کتابخانه و موزه ملی ملک بیش از پنج دهه است که در این مجموعه نگهداری می شود. این سه قطعه پرده هرکدام در حدود ۶ متر طول دارند و بر روی آنها آیاتی از کلام ا... مجید به همراه اسماءالهی دوخته شده و بر آستر پشت پارچه ها نام برخی از دوزندگان نوشته شده است.

همچنین همزمان با جشن عید فرخنده مبعثرسول اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) و بنابر وقفنامه حاج حسین آقا ملک واقف و بنیانگذار کتابخانه و موزه ملی ملک برنامه های گوناگونی ترتیب داده شده است که از آن جمله می توان به افتتاح کارگاه ساخت جلد لاکی، افتتاح نمایشگاه هشت بهشت منتخبی از جلدهای لاکی کتابخانه و موزه ملک، برپایی کارگاه های آموزشی معرفی تاریخ جلد، هنرمندان جلدسازو معرفی گلهایی که در نقش مایه های آثارلاکی به کار رفته اند اشاره کرد.

شرکت دراین مراسم برای عموم آزاد است و علاقمندان میتوانند روز چهارشنبه مورخ ۸/۴/۹۰ ساعت ۱۶ در محل کتابخانه و موزه ملی ملک واقع در خیابان امام خمینی (ره) حضور یابند.