به گزارش افکار به نقل از هالیوود ریپورتر: انیمیشن "ماشینها ۲" این هفته ۶۸ میلیون دلار فروخت. این در حالی است که نخستین قسمت این فیلم در هفته اول اکران فروشی معادل ۱/۶۰ میلیون دلار داشت.

این انیمیشن ۳ بعدی که با بودجه‌ای معادل ۲۰۰ میلیون دلار ساخته شده چهارمین فیلم پر فروش سال ۲۰۱۱ در نخستین هفته اکران است و دوازدهمین فیلم استودیوی پیکسار است که صدرنشین جدول فروش می‌شود.

" ماشین‌ها ۲ " که همزمان در ۱۸ کشور جهان نیز اکران شده در اکران بین المللی هم ۸/۴۲ میلیون دلار فروخت و مجموع فروش داخلی و خارجی فیلم به ۸/۱۱۰ میلیون دلار رسید.

فیلم کمدی " معلم بد " با شرکت کمرون دیاز و جاستین تیمبرلیک در جایگاه دوم جدول فروش قرار گرفت. این فیلم در هفته نخست اکران ۳۱ میلیون دلار فروخت. این فیلم که تنها ۲۰ میلیون دلار برای تولیدش هزینه صرف شده در اکران همزمان جهانی ۹/۱۲ میلیون دلار فروخت.

فیلم " سوپر ۸ " این هفته ۱/۱۲ میلیون دلار فروخت و در رده چهارم جدول فروش ایستاد. مجموع فروش فیلم تا کنون به ۲/۹۵ میلیون دلار بالغ شده است.

فیلم "پنگوئن آقای پاپر" با شرکت جیم کری پنجمین فیلم جدول فروش هفتگی است. این فیلم خانوادگی هفته گذشته ۳/۱۰ میلیون دلار فروخت ومجموع فروش خود را به ۴/۳۹ میلیون دلار رساند