به گزارش افکارنیوز، ناصر پاشایی پدر مرتضی پاشایی در گفت‌وگو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم خطاب به طرفداران این خواننده اظهار کرد: از همه عزیزانی که در این مدت، عاشقانه و به طور شبانه روزی در قابل بیمارستان حضور داشتند و نگران حال مرتضی بودند؛ تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: از تمام عزیزان و عاشقان و طرفدارانِ مرتضی تقاضا می‌کنم که به جای حضور در مراسمی که ممکن است مورد سوء استفاده قرار گیرد، برای شادی روح مرتضی قرآن و فاتحه بخوانند و در معابر و خیابان‌ها جمع نشوند. خانواده و به طور حتم روح مرتضی به هیچ وجه راضی نیستند که از این شرایط سوء استفاده‌ای شود.

پاشایی درباره حضور علاقه مندانی از شهرستان در مراسم تشییع پیکر فرزندش گفت: روز گذشته عزیزانی از شهرستان‌های مختلف مانند شیراز، کرمانشاه و مازندران با ما تماس گرفتند و می‌خواهند که برای مراسم تشیع پیکر مرتضی حضور داشته باشند. این عزیزان امروز به سمت تهران حرکت کرده‌اند.

وی با اشاره به آرزوی مرتضی پاشایی برای زیارت کربلا تاکید کرد: یکی از آرزوهای مرتضی این بود که روزی به زیارت امام حسین(ع) برود. چندی پیش مرتضی از ما تقاضا کرد که برای زیارت مقبرهٔ امام حسین(ع) به کربلا برویم. ما هم تمام کار‌ها را انجام دادیم و بلیت‌ها را تهیه کردیم. قرار بود بعد از دو سه روز معالجه به سمت کربلا برویم که متاسفانه اینچنین نشد و اجل به مرتضی مجال نداد.

ناصر پاشایی گفت: مرتضی عاشق امام حسین(ع) بود و به ولایت عشق می‌ورزید. مرتضی مانند پرنده به سوی آسمان پرواز کرد.

وی در پایان درباره جوسازی‌هایی که در این روز‌ها شکل می‌گیرد، گفت: ‌مرتضی آنقد رفتارش شفاف و خوب بود که هیچ کس نمی‌تواند بدنامش کند. اگر من می‌گویم که علاقه مندانش در معابر عمومی جمع نشوند به این دلیل است که مبادا با ناامن شدن وضعیت، ضد انقلاب سوء استفاده کند.

مراسم تشییع پیکر مرتضی پاشایی فردا صبح از مقابل تالار وحدت انجام میشود.