به گزارش افکارنیوز، " الهام چرخنده " بازیگر سینما و تلویزیون در خصوص سریال " حانیه " گفت: من در سریال " حانیه " نقش " مونس " همسر یک ساواکی را بازی می‌کنم که افکارش با عقاید همسرش کاملا متفاوت است.


وی افزود: مونس در پی فرزندش به شهر یزد می‌رود و بعد از آن اتفاقات جالبی برای او و خانواده‌اش می‌افتد.


بازیگر سریال " آوای باران " بیان کرد: افتخار می‌کنم که نقش مونس ر ا با چادر بازی کرده‌ام.


وی ادامه داد: به نظر منن یک بانوی مسلمان باید طوری رفتار و عمل کند که سرافکندگی دشمنان و سرافرازی اسلام را به ارمغان آورد؛ دشمن باید حد و مرز خود را بداند و زن ایرانی با حجاب کامل خود می‌تواند این حد و مرز را برای او مشخص کند.


چرخنده ادامه داد: افراد زیادی درباره‌ی من صحبت‌هایی کردند که استحقاقش را نداشتم اما من سکوت کردم و با کمک گرفتن از حضرت زهرا(س) آرامشی دارم که در هیچ برهه‌ای از زمان نداشتم. من همه‌ی بانوان مسلمان را به انتخاب چادر به عنوان پوشش دعوت می‌کنم و مطمئنم که با ین کار برکت در زندگی‌شان جاری می‌شود.


الهام چرخنده در پایان خاطرنشان کرد: سریال " حانیه " بر اساس خاطرات جمعی از انقلابیون تهیه شده است و بیشتر شخصیت‌های آن واقعی هستند.


گفتنی است؛ سریال " حانیه " در ۱۳ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای برای پخش در دهه‌ی فجر از شبکه‌ ۲ به تهیه کنندگی علی لهام و کارگردانی سید جلال دهقانی اشکذری تهیه شده است. " حانیه " قصه‌ی سروانی به نام سعید را روایت می‌کند که همراه با خانواده به شهر یزد می‌رود و درخانه‌ی یک انقلابی به نام سید جعفر ساکن می‌شود.


عباس غزالی، هستی مهدوی فر، جعفر دهقان، رزیتا غفاری و میرطاهر مظلومی در این سریال ایفای نقش می‌کنند.