به گزارش افکارنیوز، حمید استیلی سرمربی پیشین تیم فوتبال راه آهن پس از دیدن فیلم «شیار ۱۴۳» گفت: فیلم تجسم تمام لحظه های جنگ و حرف همه ما بود و مرا به سالهای دور برد و یاد شرایط سخت زندگی مردم و در عین حال همدردی آنها با هم در آن روزگار افتادم.

حمید استیلی ملی پوش سابق تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به برداشت خود از این فیلم سینمایی گفت: واقعیت این است که در طول فیلم خاطراتی که از آن دوران دارم را مرور می کردم.

وی افزود: چشم انتظاری الفت درد آور بود و برای انتظار این مادر اشک می ریختم. خیلی وقت بود برای هیچ فیلمی اینگونه دچار احساسات نشده بودم اما «شیار ۱۴۳» حرفی از جنس همه ما ایرانیان را به تصویر می کشید.

بازیکن سابق «پرسپولیس» با اشاره به اینکه چشم انتظاری برای عزیز به جبهه رفته از خاطره های مشترک دوران جنگ بوده است، گفت: چشم انتطاری برای برگشت عزیز به جنگ رفته از جمله خاطرات مشترک دوران جنگ است که این خاطره به خوبی در فیلم «شیار ۱۴۳» تداعی شده بود.

استیلی با بیان این نکته که شانس دیدن فیلم با مادران شهید را داشته است، گفت: من این شانس را داشتم که فیلم را با حضور مادران شهید در برج میلاد ببینم. دیدن فیلم با مادران شهید باعثشد از نزدیک شاهد دلسوختگی مادران شهدا بعد از گذشت این همه سال باشم.

وی در پایان ابراز کرد: البته این فیلم سینمایی چگونگی جنگ رزمندگان در جبهه ها را روایت نمی کرد و تنها خاطره ای آشنا به ذهن ایرانیان از آن دوران را به تصویر کشیده بود.