به گزارش افکارنیوز، در افتتاحیه و پس از حضور محمدعلی کشاورز روی سن، احسان کرمی، مجری برنامه دست این بازیگر را بوسید و گفت: آقای کشاورز، سینمای ایران به شما افتخار می کند.

محمدعلی کشاورز هم که روی مبلی نشسته بود گفت: از یزدان پاک می خواهم که تمام مردم ایران سالم، صحیح، سلحشور باشند و امید دارم برای بزرگی مملکت خودمان که ایران است و در طول تاریخ، ایران بهترین کشور دنیاست.

وی ادامه داد: من در حدود دو سال است که پایم شکسته و از خانه بیرون نیامده ام و ممنونم از وزارت ارشاد که من را دعوت کرده و از آقایان جنتی و ربیعی سپاسگزارم.

این بازیگر پیشکسوت سپس خاطرنشان کرد: فرقی میان زن ها و مردان ایران نیست. همه باید در بزرگی و رفاه مملکت و فرهنگ همان طور که بودیم باشیم. تشکرم از آقایان جنتی و ربیعی را حتما به حساب دیگری خواهید گذاشت اما ما می خواهیم از این دو مرد فرهیخته تا جایی که برایشان مقدور است به ایران کمک کنند.

fajr۳۳ - eftetah۹ - keshavarz۲

کشاورز در بخش دیگری از سخنانش گفت: داشته‌های من در درجه اول حاصل مردم مملکتم است. در درجه دوم نیز این داشته‌ها به واسطه حضور اساتید درجه یکی است که به من درس دادند. آن ها بودند که به من درس ایرانیت دادند و ما باید کوشش کنیم که مملکت‌مان همان طور که در ادبیات فرهیخته است در تئاتر و سینما هم برتر باشد.

بازیگر «پدرسالار» با تقدیر از جوان هایی که وارد عرصه سینما شده‌اند، تصریح کرد: مملکت چند هزار ساله ما دارای فرهنگ عجیبی بوده است. فردوسی، سعدی و حافظ انسان های نخبه ای هستند که نمونه ای مشابه آن ها در جهان وجود ندارد و شما هستید که باید فرهنگ ما را بالا ببرید. اگر نقطه ضعفی از هنرمندان دیدید همان جا ایراد بگیرید.

وی در پایان گفت: زنده باد مردم ما و سرزمینمان؛ ایران اسلامی. باید کوشش کنیم که این سرزمین در راس همه کشورها باشد. امید کشور ما به شما جوان هاست. نجابت، تحصیلات و شناخت از ایران داشته باشید. من هرچه دارم از مردم این مملکت است.

پس از سخنان محمدعلی کشاورز، علی جنتی و علی ربیعی با اهدای لوح تقدیر از این بازیگر پیشکسوت قدردانی کردند.