به گزارش افکارنیوز، فرزین رحیم‌نظری، مدیر کل روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر در این رابطه با بیان اینکه هنر در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و افزایش سطح اطلاع افراد جامعه نسبت به این آسیب‌ها نقش موثری دارد، گفت: هنر مقوله‌ای گسترده است و انواع هنرهایی که هر کدام به شکلی روی افراد و ذهن آن‌ها تأثیر مثبت دارند، بی شمار هستند. مثلاً فیلم و موسیقی تأثیر بسزایی بر ذهن مخاطب دارند و بهترین ابزار برای انتقال اطلاعات محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: با توجه به شیوع اعتیاد در جامعه نیز باید به طریقی به جوانان و نوجوانان یاد داد که چگونه در مقابل همسالان خود در برابر تعارف مصرف مواد مخدر مقاومت کنند و به آن نه بگویند. چرا که مطالعات نشان می‌دهد یکی از راه‌های اثربخش پیشگیری از سوء مصرف مواد مخدر، آموزش مهارت‌های زندگی است و اینکه افراد بتوانند از این طریق توانمندی‌های خود را افزایش دهند و در مقابل انواع مواد مخدر نه بگویند. مدیرکل روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: بر همین اساس با توجه به علاقه وافری که جوانان و نوجوانان کشور، به موسیقی دارند، آلبوم موسیقی «بگو نه» در شش قطعه و با صدای ۶ خواننده با هدف پیشگیری از اعتیاد توسط ستاد مبارزه با مواد مخدر تولید و منتشر شده است.

وی تو از آدما به دوری با صدای رضا صادقی، درخت ایستاده میمیرد با صدای علیرضا عصار، تازه شو با صدای فریدون آسرایی، بگو نه با صدای حامد زمانی، حریم با صدای مجتبی کریمی و بن بست با صدای حمید فولادی را از آثار این آلبوم برشمرد. رحیم نظری ادامه داد: ترانهسرایی این شش اثر توسط عبدالجبار کاکایی، فرید احمدی، افشین مقدم، حامد زمانی و اسماعیل فرزانه بوده است و آهنگسازی و تنظیم این شش ترانه را فواد حجازی، حمزه قدیانی، علی اکبر کردبچه و امیر جمالزاده انجام دادهاند. به گفته وی، این آلبوم در ایام نوروز ۱۳۹۴ توسط سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در مبادی ورودی شهرها رایگان بین مسافران نوروزی توزیع میشود.